• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW 8-prelude yardım

• Konbuyu başlatan cihan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 13
  • Görülen : 5K

cihan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
casio at1 , cort x2(gitar) ,prelude
öncelikle iyi akşamlar. Ben yaklaşık 1 ay önce Roland Prelude aldım.Şu an 2 problemim var ve çözümünü bulamadm. Szden yardım bekliyorum.
1.si orgumun içine attığım userdaki styllerı flasıma export yapıorm ama write error yazıyor. yani orgun içindeki ritimleri düzenlemek için flasıma alamıyorum. (flasım 4 gb kingston). (orgun içine style atarken hiç bir sorunum yok).
2.si bu daha büyük sorun bnm için - örnek vererek anlatayım- orgu açıyorum herhangi bi notaya basıorm. mesela fa ya snra elimi geri çekiyorum. daha snra pitch bendi oynatıorm sağa sola ve tekrar fa notasına basıorm fakat bu sefer çıkan ses fa diyez oluyor notada kayma meydana geliyor. pitch bend sabit durumdayken oluo bu olay. pitch range girdm orda tone modunda onu düşürünce rakam olarak, azalıyor fakat bu normal bişey mi merak ettm bi de rangeyi düşürdüğümüzde de nota değişio gbi geldi bna bu konu için bni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler
bu yazıyı zuhal müziğe gönderdm ama cevap alamadm

cihan, sana yamaha psr s550 al dedim ama dinlemedim dostum, neyse 1. soruna cvp vereyim. bende gw 8 aldığımda aynı sorunla karşılaştım, flash ı yeni aldım 2 hafta sonra bozuldu ve error verdi, başka bir usb aldım oda bir müddet sonra write error verdi en son 3. flashı aldım ve bozulmaya fırsatı olmadan klavyeyi sattım:) gw8 ve prelude te sanırım kronik bir problem bu usb bozma olayı, çünkü 2 kullanıcı daha aynı sorundan muzdaripti, umarım sorunlar çözülür...

çok ilgincime gtti bnm de . yüklerken sorun yk ama export yaparken write error dio. 2. sorunu ise hiç anlamadm . inş. bilgisi olan vardr o konuda. sonuçta bu 2 bin tllik makina bi hata olacağını sanmıyorum ama szde de aynısı olduysa olablr. teşekkürler

bende prelude yok o yüzden kesin cevap değil tavsiyede buluna bilirim.
öncelikle flash belleğiniz en fazla 1 gb olsun sadece org verileri için kullanın pc ve orgta

export işlemi yapmadan önce içindeki verileri pc ye alın ve flash belleği org üzerinde formatlayın daha sonra export yapın.umarım işe yarar

Slm arkadaşım.Write error sorunu ritimlerin isimleri ve Song memorynin full olmasından kaynaklanabiliyor.Ritimlerin isimleri derken.Orgun tanıyamadığı harfler var bunlar(İ-Ş-Ç-Ö)gibi harfler ve yazıların uzunluğundan kaynaklanabiliyor.Usb ile hiç alakası yok.boşuna usb değiştirmenede gerek yok.Orgunda formatladığın zaman usbin hiç problem çıkartmaz.pitcbender ise Menu-System sayfasında 2 mod var 1.Normal 2.Catch/Last.Bender 2. ayardaysa onu 1.Normal yap kaydet.eski haline döner.Export ederken bir problem çıkmaması lazım.Ritimlerin isimlerine dikkat et.Ayrıca 100 ritmi geçtiyse Style dosyası Exportta problem çıkabilir.Bilgisayardan Roland Klasörünün içinde kaç tane ritim olduğunu incele.isimlerini düzenle.D-Beam ayarlarını kontrol et pitch bender modunda ise sol elini havaya kaldırdığında etkin duruma geçer ve sesleri etkiler.hala bir problem var ise.Garanti dahilinde Teknik servise başvurman gerekecek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
üstad çok teşekkürler faydalı bilgilerle bizleri aydınlattın.
gw 8 için hazırladığın setide merakla bekliyoruz .

selamlar saygılar

Slm arkadaşım.Write error sorunu ritimlerin isimleri ve Song memorynin full olmasından kaynaklanabiliyor.Ritimlerin isimleri derken.Orgun tanıyamadığı harfler var bunlar(İ-Ş-Ç-Ö)gibi harfler ve yazıların uzunluğundan kaynaklanabiliyor.Usb ile hiç alakası yok.boşuna usb değiştirmenede gerek yok.Orgunda formatladığın zaman usbin hiç problem çıkartmaz.pitcbender ise Menu-System sayfasında 2 mod var 1.Normal 2.Catch/Last.Bender 2. ayardaysa onu 1.Normal yap kaydet.eski haline döner.Export ederken bir problem çıkmaması lazım.Ritimlerin isimlerine dikkat et.Ayrıca 100 ritmi geçtiyse Style dosyası Exportta problem çıkabilir.Bilgisayardan Roland Klasörünün içinde kaç tane ritim olduğunu incele.isimlerini düzenle.D-Beam ayarlarını kontrol et pitch bender modunda ise sol elini havaya kaldırdığında etkin duruma geçer ve sesleri etkiler.hala bir problem var ise.Garanti dahilinde Teknik servise başvurman gerekecek.

sevgili mürhen, bende ki toplam ritim 15 i geçmezdi, song hiç yüklü değildi zaten ve ritim isimleride tamemmen ing. karakterle yazılmıştı, usb ile ilgisi yok demişsin ama aynı ses ve ritimleri export yaptığımda eski usb de write error yazarken sııfır alıp taktığım usb de export yapıyordu, demekki usb ile alakalı bir durum söz konusu, ben 3. usb yi aldım ve klavye satıldı..benden başka 2 arkadaşımın daha başına geldi bu durum, zaten usb yi klavyede formatlamak gerektiğini hepimiz biliyoruz değilmi? bu kronik bir problem bence.

cihan aynı problemi tekrar yaşarsan zuhale mail yerine tel ile ulaş ve çözüm arasınlar, umarım problemler düzelir...

Factory reset atmayıda dene Cihan arkadaşım.

sevgili mürhen, bende ki toplam ritim 15 i geçmezdi, song hiç yüklü değildi zaten ve ritim isimleride tamemmen ing. karakterle yazılmıştı, usb ile ilgisi yok demişsin ama aynı ses ve ritimleri export yaptığımda eski usb de write error yazarken sııfır alıp taktığım usb de export yapıyordu, demekki usb ile alakalı bir durum söz konusu, ben 3. usb yi aldım ve klavye satıldı..benden başka 2 arkadaşımın daha başına geldi bu durum, zaten usb yi klavyede formatlamak gerektiğini hepimiz biliyoruz değilmi? bu kronik bir problem bence.

cihan aynı problemi tekrar yaşarsan zuhale mail yerine tel ile ulaş ve çözüm arasınlar, umarım problemler düzelir...

Doğrudur.Bazı orglarda fabrika çıkışından kaynaklanan problemler doğabiliyor.benim Gw8in Pitch benderi Dtlde değişti mesela.fabrikada hatalı üretilmiş.yeni bender takıldı.

dediklerinizi yaptm ama maalesef olmadı. Teknik servise başvurmam gerekecek heralde. Sorun çözüldüğünde tekrar buraya yazacam .teşkkrler yardmlarnz için