• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland gw-8de flaş diske ritm ve midi kaydetme var mı?

kadirbey1985

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland GW-8
roland gw-8'imde flaş belleğe midi (song) ve ritm (style) atamıyorum "write error" diye bir yazı çıkıyor ; flaş belleğe orgdan midi ve ritm atılamıyor mu?

Cevap: roland gw-8de flaş diske ritm ve midi kaydetme var mı?

Flaş diske ritim atılmaz. Midi mp3 atar gibi atılır. Mp3 okur gibi çalınır.Yani playlist editör programını kullanarak midileri flaşa atacaksınız. Burada adet sınırı yok. 1000 kb. büyüklüğünde midiyi okur. Ayrıca orgun kendi hafızasına 200 midi atabilirsiniz.

mustafa abi o zaman USB bağlantı kablosuyla mı dijital ortama ritm ve midi atabilirim??

Hiç mp3 atmadınmı orga. Yöntem aynı. mp3 yerine midiyi atıyorsun.

orgdan ritm ve midi dosyalarını bilgisayara nasıl atabilirim? USB kablo bağlantısıyla mı?

orgdan ritm ve midi dosyalarını bilgisayara nasıl atabilirim? USB kablo bağlantısıyla mı?

1- flaş diski gw8 le formatla.
2- menu+utility+export+all (artılarda enter'e bas) yaptığında orgun tüm hafızası flaş diske kaydedilir. Diskin roland//style dosyasında ritimler-roland//song dosyasında midiler bulunuyor.Onları bilgisayara alın.

Usb kablosuna gerek yok.Usb belleği Roland gw8e takın.ardından Usb import-EXITa tıklayın.crusor tuşları ile export enter ile tıkladıktan sonra.karşınıza EXPORT ALL STYLES,EXPORT ALL SONGS vs.....yazılar çıkacak.buradan sadece Songları usbye kaydetmek ve bilgisayarda kullanmak istiyorsanız.Export ALL SONGu seçeceksiniz.Write error yazısı çıkıyorsa orgunuzun hafızası dolu demektir.Bazı ritim ve songlardan silin.Hafızada yer açmadan yükleme yaparsanız yine write error yazısı çıkacaktır.bu olay aynı şekilde export işlemindede geçerli.

Mustafa beyin dediği gibi Orgunuzu Roland GW8e formatlarsanız.Playlist editör programına gerek kalmadan mp3,midi,aiff,Wave dosyalarını çaldırabilirsiniz.Roland GW8e Formatlanmamış Usbilerde eğer bilgiler klasör dışında usbyi direk olarak yüklendiyse yine çalıyor.

Playlist editör programı bizim midi,mp3,wawe,aiff dosyalarını listelememizi ve klasörleri isimlendirmemizi sağlıyor.

flaş belleği formatladım ,dediklerinizi aynen yaptım sadece kaydettiği bölüm (SOUND) kısmı, diğerlerini atmıyor.
teker teker yapmayı deneyince de "write error" diyor, amacım orgdaki midi ve ritmleri bilgisayarıma atmak, flaş belleğimin hafızası 4 GB. , artı PLAYLIST EDITOR ile şarkıyı flaş belleğe yüklemeyince de flaş bellekteki şarkıları ve midileri görmüyor.
acaba sorun flaş bellekten mi kaynaklanıyor?