• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland gw8 den Korg pa50 ye geçsem pişman olurmuyum???

h-sinan54

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland GW-8, KORG PA500TR
Arkadaşlar...Korgların pratik kullanımı vs bendeki albenisini arttırıyor şuan alabileceğim bi pa50 var gw8 i satıp pa50 alırsam hata mı etmiş olurum..düğüncü değilim...batı ağırlıklı çalıyorum

Cevap: Roland gw8 den Korg pa50 ye geçsem pişman olurmuyum???

Dostum bence olursun daha önce korg pa55Tr kullandım ben kısa bir süre ama rolanddan aldığım zevki alamadım. Zevk meselesi tabi. Pa50 tamamen batı aleti diye biliyorum kart olayı falanda olmuyor sanırım zaten batı ağırlıklı çalıyorum demişsin sorun yok o zaman. Ama sound kalitesi ve teknoloji olarak gw 8 Üstün bir klavyedir buda bir gerçek. Ama kullanım kolaylığı konusunda korg daha iyi. Korg kötü marka demiyorum iyi marka ama ben sevmiyorum. Yorum yazacaklardan ricam lütfen abuk subuk yorumlar yazilmasin yok korg şöyle Roland şöyle her iki markayıda kullanan biri varsa çıksın artılarını eksileri söylesin yada pa50 Kullananlar klavyesi hakkında bilgi versin. Her klavyenin artıları ve eksileri var. Herkes mutlu olduğu klavyeyi alsın bu kadar basit. Saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Güzel yorum için teşekkürler benim korg a yönelme sebebim tamamen kullanım kolaylığı ile alakalı ama tuşesini beğenmiyorum o konuda sıkıntı yaşayacam gw8 de tuş ağırlığı tam isediğim gibi ama menü kullanışı hiç iyi değil ya canlı performanslarda çok zor durumlarda kaldım o yüzden sogudum resmen...Şu performasın kullanımı sırasında başka bi tuşa basınca performansın kapanması beni deli ediyor ses değişecem die basıyorum oda ne performans kapanmış banktaki ilk ses gelmiş...bunu yapmasa bana canımı yesin sesler olarakta klavye olarakta güzel de ömrümü yedi bitirdi...Pa60 istiyorum aslında temiz bulsam onda tuşe güzel...Öğrenci bütçesi ile alabileceğim bi onlar var ritmli klavye kullanmasam synth bi cihaz alırdım da tercihim ritmli klavyeden yana devamlı müzik grubumla çalmıyorum çünkü...tek başıma kaldığımdada elimin altında bi orkestra olsun istiyorum...Keşke şu roland g600 lerdeki kullanıcı arayüzü ve özellikler olsa...upper1 upper 2 lower bass gibi özellikleri onlardaki kadar güzel kullanabilsek...ooffffffffffff offfffffff roland....

Rica ederim. Söylediklerinde cok haklisin bende kullanim konusunda sikinti yasadim alistik tabi mecburen bi kere dugunde tempo tusuna basmadan tekerlegi cevirdim karisti ortalik:) Seninde bildigin gibi gw8 hem synth hemde ritimbox li kullanabilegin bi klavye. Kullanim acisindan benim taktigim: favorit banklardan atiyorum 0. Banka 1 ve 2 ye ciftetelli kaydediyorum iki farkli sesle. Daha sonra kaydettigim ritimlere one touch ses atiyorum oldu sana ciftetelli ile dort ses, sonra ayni sekilde 2 tane 2/4, 4 tane 9/8 ve 2 tane oryantel, sonra 1. Bankta vahdeler danslar 2. Banktada halaylar sonra kalan banklara istedigini koy bence en kolay kullanim sekli bu..

O tekerleği çevirdiğinde neler olabileceğini bi an düşündüm de gece gece iyi güldüm ya :D fena bi durum gerçekten...Tekirdağ piyasası müzikten de soğuttu gerçi beni...Üniversitenin bahar şenliklerini de atlattık güzel bi konserle bundan sonra daha iş olmaz evde kayıt yapar durum...Anca şöyle bi pa800 ayarında bişi alacam ki değiştirdiğime değsin...Ama onu alacak para nerde :D

Ever cok fena bir durum hic sorma:):) tekirdag piyasasi derken neyi kastediyorsun:) evet klavyeyi degistirirken bayaa farkli bi model almalisin ki degsin gercekten. Insallah oda olur bende gecen sene universite 4 deydim Allah'tan bitirdik cok iyi bilirim ogrenciligi:):)

Pop tarzında müzik yapıyoruz burda en cok tutanda o zaten 5 kişilik bi grubumuz var canlı müzik işi yapalım dedik mekanlar hep sıkıntılı yaptıgına yapacağına pişman ediyorlar adamı....

kullanım kolaylığından ziyade gw 8 deki seleri pa 50 de kesinlikle bulamazsın.Gw-8 tam grup ile batı çalınacak alet.O synt,piano,gitar vs.bir tanesini bile pa 50 de doğru dürüst bulamazsın.

Arkadaşlar...Korgların pratik kullanımı vs bendeki albenisini arttırıyor şuan alabileceğim bi pa50 var gw8 i satıp pa50 alırsam hata mı etmiş olurum..düğüncü değilim...batı ağırlıklı çalıyorum

sinan bence sana en uygun klavye korg pa 500 tr olur.fiyatı da uygun...ben işim gereği bir çok klavye modeli kullandım...yamaha,korg,roland vs...her birinin
eksileri ve artıları var.gw 8 in tuşeleri iyi diyorsun,bence gw8 in tuşelerinin hız sorunu var.tril çekemiyorsun,vuruşlarda kopmalar oluyor.ben pa 50 de kullandım.tuşe hızı gw8 den yüksek.ama pb ının ömrü 2 ay.korg klavyelerin tuşeleri hızlı...son söz olarak korg pa 500 tr...senin gibi bütce sorunu yaşayan arkadaşlar için en iyi seçenek...çin,italyan tartışmasına gelince;bence çinliler kadim bir millet olarakda italyanlardan çok üstün:)sevgilerimle dostum...

h-sinan : bence sen gw-8'den vazgeçme. batı tarzı çalıyorsun biliyorum o yüzden diyorum gw-8'de kal.usb teknolojisiyle de batı tarzı ritim ve sesleri orguna atabilirsin.