• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW8

Ünsal İçmez

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ne bulursa :)
arkadaşlar gw8 hakkında yorum rica ediyorum kullananlardan, eminim bu bilgilere herkezin ihtiyacı olacaktır.
Nasıl bi alettir. iyi yönleri ve kötü yönleri, kullanışı, sound kalitesi, sample olayı vs vs durumu nedir?
şimdiden teşekkürler...

Cevap: Roland GW8

roland gw8 mükemmel bir klavye her türlü işinizi fazlasıyla görecek bir org mukemmel bir ses alt yapısına sahip çok kullanışlı ve kullanımıda çok kolay mp3 çalabilirsiniz şarkı çalarken üzerrine ses eklıyebilir sarkıları mıxliyeblirsin benım için mükkemmel bir org ses çıkışları çok kuvvetli krosları mukkemmel alıcaksan eğer mutlaka suubbass olaması şart şu kadarını söyleyım 1.500 tl bu klavyeye bedava ve birde eğer solüsyon(breat controll) kullanırsan alet vazgeçemezsin...

Sabah Müzik üstadın söylediklerine aynen katılmakla beraber özellikle ses konusunda fazlasıyla memnun olacağına eminim. Bu konuda çok yazılıp çizildi. Ben aleti yaklaşık 2 aydır falan kullanıyorum ve düğüncü falan değilim. Evde tamamen hobi amaçlı çalıyorum. Tamamen orjinal JBL LX 55 ve JBL CONTROL 25 kabinlerde ve US BLASTER subbaslarla bullanıyorum. Tabiki ufak da bir mixerim var. Tuşları harika. Pitch bend çok hassas. Her ritimin ( üzerinde kayıtlı olan ) 4 intro , 4 attack , 4 farklı bitişi var. En önemli özelliği 128 bitlik bir ses kartına sahip olması. Bunun sayesinde tamamen 1 e 1 gerçek soundlar elde ediyorsunuz. Ses çıkışı çok çok tatmin edici...Piyano soundları süper ötesi. Üflemeliler den binlerce kombinasyon şeklinde ses yazabilir bunları user a kayedebilirsin. Alet de MEY sesi yok. Çok çok da önemli olduğunu sanmıyorum. Bir ihtimal yakın sesler yakalanabilir uğraşılırsa ki bunun için çalışcam... Çok sade bir alet. Çok da hafif. Ayrıca çok klas bir dizayn ı var... GW 8 i ilk gördüğünde çok seveceksin eminim.... Tuşlarının KORG ile alakası yok. Kaymak gibi tuşları var... Batı ritimlerini özellikle tavsiye ederim. Özellikle Rock ritimleri ve latin ritimlerinin alt yapıları çok çok iyi kullanmasını bilene... Ritim yazma olayını ben beceremedim. Menüsü biraz karışık geldi o bölümün.... Ben hep iyi yönlerini yazdım çünkü aletde herhangi bir kötü özellik falan göremedim. Benim için 4/4 lük bir alet... Umarım biraz fikir olmuştur...

gw-8 altyapısı kaliteli bir org, 1500 liraya alınacak en iyi sıfır model,yüksek teknoloji,USB okuyuculu ve mp3-çalan org!

bende gw8 yok ama bende araştırıyorum ve alacam o fiyata alınacak en güzel sıfır org gw8 sonuçta (sıfır) almak başka güzel...

yarın gidiyorum almaya:D:D bakalım yarın istanbula gidip bakıcam uyarsa alıp gelcem:)
saolun