• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland GW8cilere ne oldu? nerdeler?

mesut arslan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland gw8
bir kaç arkadaşımız hariç kimse roland GW8 le ilgili çalışma yapmaz oldu.şimdiye kadar bir şeyler paylaşan yapanlara saygılar emeğine sağlık ama özellikle yetkililerin biraz daha kaliteli ritimler hazırlamasını beklerdim.artık onuda beklemez oldum.daha gelişmiş V3 neden olmasın GW8 in piyasası hala bitmiş değil istenirse yaşatılabilir.yetkililerin sözünü tutup bizi madur etmemesini istiyorum!slow 7/8lik,slow9/8 lik yok. 4/4 lük türkü ritimleri çok kötü davul sesleri çok zayıf.

Cevap: roland GW8cilere ne oldu? nerdeler?

bir kaç arkadaşımız hariç kimse roland GW8 le ilgili çalışma yapmaz oldu.şimdiye kadar bir şeyler paylaşan yapanlara saygılar emeğine sağlık ama özellikle yetkililerin biraz daha kaliteli ritimler hazırlamasını beklerdim.artık onuda beklemez oldum.daha gelişmiş V3 neden olmasın GW8 in piyasası hala bitmiş değil istenirse yaşatılabilir.yetkililerin sözünü tutup bizi madur etmemesini istiyorum!slow 7/8lik,slow9/8 lik yok. 4/4 lük türkü ritimleri çok kötü davul sesleri çok zayıf.

benim görüşüm : Roland BK-5 OR çıkınca bence Roland GW-8 yalan oldu diyebiliriz. Ne de olsa bk-5 or yeni ürün ve EMO müzik tabanlı.Valla ben gw-8'den memnunum ama tabi ki Türk müziği için bir klavye değil.İçindeki Türk-oryantel sesler gelişigüzel olmuş. yine de gw-8 kullanmaya devam. Ben sevdim bu hafif ama kalitede iyi olan orgumu...edi zurnası yok veya elektro bağlaması 4tellisi yok ama batı ses ve ritimleri şık.

Ben koydum çantasına iş yoğunluğum yüzünden elimi süremez oldum...Ama bk5-or den dolayı şuan gw8 yalan olmuş durumda...Üzücü ne yazık ki...

ben en basindan yazdim bk-5 bir hayal kirikligi olacak diye,kimse hatirlamaz tabi neyse,ayin sonuna pa-600 geliyor,herkez bk5 leri satip tekrar korga donecek gorursunuz,roland in devrim dedigi alet kim ne derse desin gw-8 dir,bu kadar ilgiyi g-w 8 e gosterselerdi her 10 kisinin 6 sinda gw-8 vardi,islerin yogunlugundan ilgilenemiyorum ama kismetse bir tanede gw-8 alacagim.

ben en basindan yazdim bk-5 bir hayal kirikligi olacak diye,kimse hatirlamaz tabi neyse,ayin sonuna pa-600 geliyor,herkez bk5 leri satip tekrar korga donecek gorursunuz,roland in devrim dedigi alet kim ne derse desin gw-8 dir,bu kadar ilgiyi g-w 8 e gosterselerdi her 10 kisinin 6 sinda gw-8 vardi,islerin yogunlugundan ilgilenemiyorum ama kismetse bir tanede gw-8 alacagim.

prelude ile gw-8 aşağı yukarı aynı özelliklere sahip değiller mi?

arkadaşlar roland GW8 in eksiklikleri V3 le belirli oranda da olsa giderilemezmi.bence zuhal burda sadece kendi kesesini düşündü.Zuhalin GW8 le ilgili çok şey yaptığı söylenemez ben GW8 i alırken kaç defa konuştum artık rolandın klavyelerine ve türkiye temsilcilerine güvenim kalmadı diyebilirim.şimdi insanlar bk-5 e sarılıyorlar aynı kimseler yine kendi keselerini düşünecekler ve GW8 alıcılarına ne yaptılarsa eminin bir süre sonra bk-5 te GW8 in durumuna düşecektir.keşke zamanında korg un en kötü modelini alsaydım çünkü korgun 2.el piyasası hala canlı üzgünüm ama bu böyle.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ben de burdayım yakında yeni demolarımı ekleyeceğim, BK 5 OR da upper 2 var sanırım o özellik GW 8 de olsaydı GW 8 mi hiç değiştirmeyi düşünmezdim bunu şimdilik eser üzerine farklı ses kaytı yaparak aşmaya çalışıyorum ses kalitesi olarak rolandı tek geçerim

valla kim ne derse desin hocam gw8 le başlaım gw8 le gidiyorum tek düşündüğüm 800 dür ama ilerde olursa pa800 den başka org düşünmüyom ve orgdan memnunum gw8 benim için değerli asaleti yeter:)

Üstelik Gw8 in sesleri Bk5 den daha güzel ama ondaki ses makyaj imkanları buna konmamış.

gw-8 1800tl bk-5 2300tl bir roland sevdalsıs ve bk-5 kullanıcısı olarak bu aletlerden fazla birşey beklemek bence gereksiz olur bunun zuhalmüzikle bir aakası yok roland daha hamlesini yapmadı bana sorarasanız rolandın umrunda bile değil peki size şöyle diyeyim roland 4500tl lik bir alet çıkarsa şuan piyasaya nasıl olur sizce bakın korgun en dandikten aletleri bile 3000tl ye satılıyor yapmayın ki onlar bence hepten gübre yani ki ben bk-5 in (1000euro) pa 800 le yarışacağını düşünenelerdenim korglardaki sample seslerin çoğu cazırdıyor fark etmiyormusunuz ben orglarda sample ye karşıyım onu yapacağına fabrikasyon sesleri koysunlar daha iyi burda bir arkadaşta var en kısa zamanda da bu gw-8 alıp birkaç gün inceleyeceğim bakalım bk-5 ten farklı bir alet gibi geldi bana