• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Gw8in ritimlerini okudugu orglar ve Gw8de kullanacagimiz kitler.

Mürhen

Administrator
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland EA7,Roland G-600
Roland Gw8de ritimlerini kullanacagimiz orglar ve Gw8de kullanacagimiz kitler.

Roland Gw8 Workstation klavyemi V2ye yukselttikten sonra yaptigim denemeler ve Style editingler sonucu ulastigim bazi bilgileri sizlerle paylasmak istiyorum.
Roland gw8de 15 adet turk-arap-yunan ritimlerini kullanabilecegimiz drum kit var.Bunlari siralarsak:

1/Turkish 1,2,TurkishOriental Mix Kit
2/Oriental 1,2,3,4 ,Etnic Kit
3/Greek 1,2 Kit
4/Khaligi 1,2,3,Mix Kit
5GM Standart ve GW Standart(1,2,3)

Simdi'de kitlere gore hangi orglarin ritimlerini destekledigini siralayalim.

1.GM Standart ,Gw8 Standart ile ROLAND(GW7,E16tr,E20,E30,E35,E36,E38,E40,E56,E58,E66,E68,E70,E86,E96)

2.Oriental 1,Oriental 2 ile ROLAND(E40or,E300,E500,E600,Em15,Em50Or,Em55Or,Em 2000,VA7)

3/Oriental 3ile ROLAND(G70,E50,E60,E80,EM55,EXR40,EXR46,)

4/Oriental 4 ile ROLAND(E40or,G70,G600,G800,G1000,EM50,EM55,EM2000,VA7,VA76)

5/Etnic ile bazi variationlarinda(E96,E500,G600,G800,G1000)

6/Turkish1,Turkish2,Turkish ORmix ile(Exr40,Exr46,Roland Gw8 icin yazilan yeni ritimleri kullanabiliriz.

7(Greek1,Greek2 ve Khaligi Kitlerden percusyonlarda faydalanabiliriz.bu kitlerde bazi serilerin ritimlerine uyum sagliyor.
Roland GW8 de bulunan 60adet drum kit ile bize yeni ritimler uretmek kaliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yazilari duzenliyorum.

hocam studio kit1-studio kit2-srx studio kitler nasıl tonlara sahip güçlü ve sert gross tonları varmı

teşekkürler hocam
peki bu kitlerin gross davulları hakkındaki yorumunuz nedir
benim dinleme fırsatım olmadı henüz.sert ve dolgun olmasını istiyorum ben
çünki mevcut piyasa ritimlerini editlerken veya yeni piyasa ritimi oluştururken kullana bileceğimiz aynı anda 3 drum kit içinden birini sadece gross davul tonları için ritimin içine adapte etmemiz gerekir diye düşünüyorum

şu anda bende gw 8 yok nasip olursa temmuz ayı sonunda alabilecğim.siz değerli üstadlarımızın paylaşımlarını sitede takip edip arşiv oluşturuyorum gw 8 aldığımda çok işime yarayacak....ve gw8 le ilgili yapacağım paylasımlara temel oluşturacak
kısacası ben gw 8 den baya ümitliyim......

Moderatör tarafında düzenlendi:
teşekkürler hocam
peki bu kitlerin gross davulları hakkındaki yorumunuz nedir
benim dinleme fırsatım olmadı henüz.sert ve dolgun olmasını istiyorum ben
çünki mevcut piyasa ritimlerini editlerken veya yeni piyasa ritimi oluştururken kullana bileceğimiz aynı anda 3 drum kit içinden birini sadece gross davul tonları için ritimin içine adapte etmemiz gerekir diye düşünüyorum

şu anda bende gw 8 yok nasip olursa temmuz ayı sonunda alabilecğim.siz değerli üstadlarımızın paylaşımlarını sitede takip edip arşiv oluşturuyorum gw 8 aldığımda çok işime yarayacak....ve gw8 le ilgili yapacağım paylasımlara temel oluşturacak
kısacası ben gw 8 den baya ümitliyim......
bir gün gross davulların kayıdını yapıp yayınlayalım...

çok teşekkürler hocam size zahmet , çok iyi olur .şimdiden elinize sağlık

cok iyi fikir hcm.

Turk kitleri haric diger kitlerde gercekten cok basarili.canli davul'u aratmiyor.

yakinda sesler ve ritimlerden olusan demolarimi yayinliyorum.