• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Jupiter 80

Cevap: Roland Jupiter 80

güzel alete benziyor abi

çok sağlam bir synth birde yakından incelemek isterim.acaba zuhal müziğe göndermişler mi?

Merhabalar...

Paylaşım için çok teşekkürler...

Çok iyi bir "synthesizer" gibi durmakla birlikte iyi bir tanıtım olmamış.Synth sesler dehşet...Ancak ,meselâ gitarlar,elektro gitarlar,üflemeli çalgılar v.s. hiç biri sergilenmemiş.Sanırım bu da "Roland V-Synth GT" gibi bir cihaz.Bu sebeple sergilenmemiş olabilir...

Tekrar teşekkürler...

80lerde çıkan jupiter8 in yeni nesil modeli.v synth gt nin devamı gibide düşünülebilir.ama v synth gt deki çoğu özellik yok maalesef.bu nedenle bu cihaz biraz ara model olarakta algılanabilir.ben piano sesini sevmedim açıkçası.ayrıca supernatural akustik sesler demişler keman falan çok uyduruk geldi bana.v synth gt de direk modelleme var ki ben kullanıyorum v synth gt aletin ne olduğunu biliyorum.:D.ayrıca süper vocal designer var v synth gt de bu cihazda yok mesela.ama nacizane görüş bildirmek isterim, eğer sentez olayına merak salmamışsa insan bence bu tür cihazlara hiç bulaşmamalı.sentez olayı uçsuz bucaksız bi olay çünkü.ben balatayı sıyırma noktasına geldim gelecem diyebilirim.bu tür cihazlar bilinçli kullanılması gereken cihazlardır.yani ezbere deneme yanılma şeklinde işin içinden çıkmak mümkün değildir çünkü o kadar çok şey varki ayarlanması gereken.yani neyin neyle nasıl etkileşirse karışırsa ne çıkar ortaya durumlarını bilmek gerekir yoksa ya aleti kaldırıp atar insan ya kendini atar pencereden aşağı..:D..

Manyak makine bu dostlar param olursa alıcam fantom g6 da fena değil..

ikisi farklı tür makinalardır.fantom serisi workstation, jüpiter serisi synthesizer' dır.jupiter80 tamamen kapalı bir makinadır.sampling yoktur içinde ne varsa o.kullanıcıya sunduğu imkanlar fantoma göre son derece kısıtlıdır.sequencer yok mesela içinde.fantomG serisinde 128 kanal sequencer ve 24 kanal audio kayıt imkanı vardır.en son OS güncellemesiyle birlikte 1GB ram takma imkanı doğmuştur.jupiterde bu imkan yoktur.jupiter80 ile ancak kayıt programı yardımıyla birşeyler yapılabilir.fantom G serisi 61 tuş var ikinci el satılıyor araştırırsan fiyatıda çok uçuk değil.bende FantomX8 var ayrıca G serisinide kullandım geçici bir süre merak ettiğin birşeyler varsa sorabilirsin...