• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ROLAND PRELUDE nin kullanimi ve goruslerim...

baris aksut

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa900 pro
Herkeze selamlar,
3 ay once sifir prelude aldim,sizlerlede paylasmadan oncede emin olmak icin bu kadar bekledim umarim dusunen arkadaslarada azda olsa faydam olur.

bildiginiz gibi prelude gw-8 in hoparlorlusu yani ev kullanimlari icin dusunulmus.menu ve ozellikleri ayni sadece mb leri biraz daha fazla.ben sadece ev kullanimi icin aldim.icindi turk ritimleri yok ama sesleri var,roland artik bir seyleri anlamis olacakki icine arap kitlerini yerlestirmis ve cihazi islenebilir hala getirmis,kullanimi pratik degil onu onemle belirteyim ritim ve ses degistirmek icin cok iyi ve hizli olmaniz lazim,malzeme kalitesi yeterli tuseleri saglam ve yumusak,herseyi ekrandan kontrol ediyorsunuz onu icin neyin nerde oldugunu anlamak uzun suruyor haliyle,ama benim tecrubeme gelince kesinlikle BIRINCI KLAVYE degil sakin unutmayin,ama 2.klavye icin mukemmel.bu kotu demek degil istediginiz butun proglamlari yaparda bitirirsinizde imkani sinirli olan muzisyenler icin,ama her an hataya hazir olan kullanimi var,

artilarina gelince
en buyuk artisi scala olayi key toch ve transp.ayni anda bastiginizda direk arap scalalari geliyor fabrika yapimi re ve mi uzeri komalar hazir yazilmis,yani size komayla ugrastirmiyor,hangi islemi ok.lediginizde alet oyle kaliyor yeniden acsaniz veya kapatsanizda degismiyor taki siz tekrar degistirene kadar.
hepinizin bildigi mp3 olayi(bence mp3 ler icin bulunmaz kaftan),usb olayi,128mb lik ses cozunurlugu ile sesleri muthis,bati ses ve ritimleri yeterli,hafif(artik hamallik yaptirmamaya karar vermis roland),yeni nesil klavye icin fiyati uygun,simdilik aklima gelen bunlar,daha fazla bilgi sormak isteyen arkadaslarada yardimci olmaya calisirim,saglicakla kalin.

Cevap: ROLAND PRELUDE nin kullanimi ve goruslerim...

Ne kadara aldınız acaba ?