• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Usb Emulator Sorunu

melih10

Gold üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland g-600
Bitane usb emulator aldık taktık g600 e ama rakam ışıkları yandı fakat bitane yeşil ışık var o yanmadı sıkıntı nerde olabilir acaba ?? Bi yerde bi hatamı yaptık..Flash bellek falan formatladık bu arada marka gotek usb emulatorun... :eek:

Cevap: Roland Usb Emulator Sorunu

Bitane usb emulator aldık taktık g600 e ama rakam ışıkları yandı fakat bitane yeşil ışık var o yanmadı sıkıntı nerde olabilir acaba ?? Bi yerde bi hatamı yaptık..Flash bellek falan formatladık bu arada marka gotek usb emulatorun... :eek:

Olayı tam net anlatamamışsınız. Bu işin ışıklarla alakası yok. Emülatörü aletine taktıktan sonra klavyende bir belirti tanımışsa mesele yok demektir. Sizin yanıldığınız asıl mesele floppy belleğin gerçek formatlanmasıdır. İşin ana fikride buna dayanmaktadır. Bütün mesele belleği 00-99 arası yani 100 sayfaya formatlayabildiyseniz ne mutlu size. Gerisi Çorap söküğü gibi gelir. İşin en son Alıcı Noktası budur. Bende g800 kullanıcısı olduğumdan belleği bir türlü formatlayamadığımdan o kızgınlıkla bk5or aldım. Iyide etmişim. Yinede benim aram olmasada hiko nickli üye ile temasta bulun. O sana gerçekleri anlatacaktır. Aynı zamanda dertlerine deva olur, eminim. Biraz parayı sever. Oda normal herhalde. Başka çaren yok gibi. Şimdiden kolay gelsin. Hakikaten başka çaren yok veya benim gibi aleti değiştir. Kolay gelsin, Kardeşim.

Valla Usb belleği hiko arkadaşın dediği gibi formatladım zaten kendi sitesinde videoları var aynen söylediklerini uyguladım 000-100 arası formatlandı parçalar halinde fakat usb emulator tak çalıştır olması gerek diye düşünüyorum ben g600 parçalar haline getirdim valla kartın ayakları kırıktı onları tamir ettim fln bütün parçalarını söktüm taktım sabırla seviyorum sorunları kendim halletmeyi okuyorum yapıyorum daha değerli geliyo o zaman bana varsa bi ip ucu paylaşılırsa sevinirim yoksa bunun için para vermeye de niyetim yok açıkcası bilgi paylaştıkça değerlidir.Ama tabi emeğede saygımız sonsuz sonuçta bu işten ekmek kazanıyosa bu arkadaşımızın mesleği buysa kimseye de meslek sırlarını sormayız alenen Teşekkür ederim yorumun için abicim sanada kolay gelsin Hayırlı günler...

Valla Usb belleği hiko arkadaşın dediği gibi formatladım zaten kendi sitesinde videoları var aynen söylediklerini uyguladım 000-100 arası formatlandı parçalar halinde fakat usb emulator tak çalıştır olması gerek diye düşünüyorum ben g600 parçalar haline getirdim valla kartın ayakları kırıktı onları tamir ettim fln bütün parçalarını söktüm taktım sabırla seviyorum sorunları kendim halletmeyi okuyorum yapıyorum daha değerli geliyo o zaman bana varsa bi ip ucu paylaşılırsa sevinirim yoksa bunun için para vermeye de niyetim yok açıkcası bilgi paylaştıkça değerlidir.Ama tabi emeğede saygımız sonsuz sonuçta bu işten ekmek kazanıyosa bu arkadaşımızın mesleği buysa kimseye de meslek sırlarını sormayız alenen Teşekkür ederim yorumun için abicim sanada kolay gelsin Hayırlı günler...

Sıkıntı nedir? cihazı benden aldıysanız hemen yenisiyle değiştirelim.
Başka bir yerden aldıysanız belli bir ücret karşılığında o cihazı %100 garantili çalıştırır hale getirebilir veya bendeki çalışanlarla değiştirebilirim.

veya info@disketsurucu.com
0554 823 1365 buradan ulaşabilirsiniz

Sıkıntı nedir? cihazı benden aldıysanız hemen yenisiyle değiştirelim.
Başka bir yerden aldıysanız belli bir ücret karşılığında o cihazı %100 garantili çalıştırır hale getirebilir veya bendeki çalışanlarla değiştirebilirim.

veya info@disketsurucu.com
0554 823 1365 buradan ulaşabilirsiniz

Yok cihazı sizden almadım nasıl takıldığı ile ilgili bi yardım istedim usb takılan kısmın yanındaki Işık yanmadı bende acaba cihaz damı sorun vardır eski disket sürücüyü çıkarttım yerine usb emulator taktım işlem bunla bitmiyor sanırım

Usb emulatörü orga takarken 2 adet bant şeklinde kablo diyeyim, biri geniş diğeri dar olan. Hatırladığım kadarıyla bunlardan bir tanesi ters düz dene illa bir şekilde girer. Diğeri geniş olanı sanıyorum ters takmamaya dikkat et. Sadece bu kablonun bağlantısını sor hiko ya. Tam net cevap vermem için aletimi sökmem gerekiyor, hatırlamam için. Youtube'den montaj videoları var. Onları izle derim. Muhakkak bağlantında bir şey var. Kolay gelsin.

Yok cihazı sizden almadım nasıl takıldığı ile ilgili bi yardım istedim usb takılan kısmın yanındaki Işık yanmadı bende acaba cihaz damı sorun vardır eski disket sürücüyü çıkarttım yerine usb emulator taktım işlem bunla bitmiyor sanırım

Şimdi öncelikle cihazın G600'de çalıştığından emin olmak lazım. G600'de çalışması için ben özel işlemler yapıyorum disket sürücü üzerinde. Basit bir jumper ayarı değil, devre şemasında biraz elektronik bilgisi gerektirecek değişiklikler. Benim bildiğim Türkiyede roland üzerinde usb emulatör çalıştırabilen benden başka yok. Ama satan çok. Onlarca kişi başkalarından alıp kullanamayıp bir daha benden aldılar.

sana tavsiyem aldığın yer/kişi ile iletişime geçmen, yardım istemen. Eğer ulaşamıyorsan ürünün detaylı bir kaç fotoğrafını bana gönder. info@disketsurucu.com bu adrese mail atabilirsin. Ben sana yardımcı olmaya çalışayım.

Maalesef ülkemizde bir çok alışverişte Ürünün parasını aldıktan sonra telefonlar bir daha açılmıyor. Bu yüzden ben bütün alışverişlerimi önce ürünü yollayıp, alan kişi memnun kaldıktan sonra paramı alarak tamamlıyorum. Ayrıca destek anlamında da elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Biraz parayı sever demişler yukarıda ama parayı almadan ürün gönderen satıcı bulabiliyorlar mı? sormak lazım. Ben bu işi profesyonel olarak yapıyorum haliyle para kazanmam normal olmalı. Benden alsın almasın her arayana hem kullanım hem de montaj anlamında yardımcı oluyorum. Bugüne kadar kimseye benden almadın yardım etmem demedim.
Saygılarımla
Hikmet O.

fiatı nedir bu usb emulatörün.....

dediğiniz gibi ürünü ücretsiz gönderebiliyorsanız 1 tane almak istiyorum.taktıktan sonra çalışırsa ücreti göndereyim.çalışmazsa aynı koli ile geri iade ederim.org roland g-600 bunu söylememin nedeni piyasadan bozuk veya uyumsuz cihaz almaktan bıktığım için.adama disket sürücü sağla mı diye sorduğumda sağlam dediği orgun disket sürücüsü çalımıyor.vb.beni burda bilirler.yanlış olmaz.kartalda otursam gelip deyip alırdım...mevzu para değil yani....

gerek kalmadı sattım getti g600 ü..........elektroakustik gitara devam.......