• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ROLAND VA7 5/8 oyun havaları demoları

ZAFER 1983

Altın
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 PA 500 TR
iyi dinlemeler

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xg_eMt5_VHk&NR=1]YouTube - Roland Va-7---5-8 Karadeniz potpori (Serbest çalışma)[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=nHjjnX8M6gQ&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=nHjjnX8M6gQ&feature=related[/ame]

Cevap: ROLAND VA7 5/8 oyun havaları demoları

paylaşıma teşekkürler.

hacı,güzel olmuş emeğine sağlık,koma makam hangisi acaba cevap verirseniz sevinirim.saygılar

frden slmlar zafer bu senin renodan iyi ya valla super olmus aslinda roland larin sesleri fena degil be,nce super olmus

2. videoyu da çok izledim, kameradan kaynaklanan ses sorununa rağmen harika olmuş, tamam yamaha korg ketron gibi türk müziği tadını vermese de roland rolanddır, onun tadı ayrdırı. şu anda eminim ki bu yorumum hakkında çoğu kişinin kafasından muhalif fikirler geçecektir.sample özelliği olan orglar varken rolandı ne yapsınlar

Va7 de zaten sample özelliği var. Ayrıca VA7 gibi bir aletin harcanması çok kötü oldu. Ama neyse benim için farkeden bir durum yok. İnsanlar istedikleri kadar rolandın eski aletlerini beğenmeyebilirler.

Mesela bir örnek vereyim. İlk çıktığında EXR46 yeterince ilgi çekememişti. İnsanların hiç hoşuna gitmemişti ve ses ve davul kitler yüzünden olduğu söyleniyordu. Ee sonra ne oldu, Roland GW8 çıkardı aynı sesleri davulları koydu herkes bir anda bu seslerin hayranı oldu. Aynı şekilde VA7 deki ses ve kitlerin yarısı zaten gw8 in üzerinde, insanlar aletine göre değer veriyor işte içeriğe. Yani exr46ya burun kıvıranlar gw8 de aynı soundu duyunca hoşlarına gidiyor alet.

Evet roland kendini geliştirmiyor veya ses/davul bankalarında yenilik yapmıyor ancak görünen o ki yapsa bile farketmiyor çünkü insanlar o seslere/davullara ancak 2-3 orgta aynı şekilde duyup/görünce değer vermeye başlıyor.

valla zevkle ızledım super eglenmışler.

Va7 de zaten sample özelliği var. Ayrıca VA7 gibi bir aletin harcanması çok kötü oldu. Ama neyse benim için farkeden bir durum yok. İnsanlar istedikleri kadar rolandın eski aletlerini beğenmeyebilirler.

Mesela bir örnek vereyim. İlk çıktığında EXR46 yeterince ilgi çekememişti. İnsanların hiç hoşuna gitmemişti ve ses ve davul kitler yüzünden olduğu söyleniyordu. Ee sonra ne oldu, Roland GW8 çıkardı aynı sesleri davulları koydu herkes bir anda bu seslerin hayranı oldu. Aynı şekilde VA7 deki ses ve kitlerin yarısı zaten gw8 in üzerinde, insanlar aletine göre değer veriyor işte içeriğe. Yani exr46ya burun kıvıranlar gw8 de aynı soundu duyunca hoşlarına gidiyor alet.

Evet roland kendini geliştirmiyor veya ses/davul bankalarında yenilik yapmıyor ancak görünen o ki yapsa bile farketmiyor çünkü insanlar o seslere/davullara ancak 2-3 orgta aynı şekilde duyup/görünce değer vermeye başlıyor.

Siz işi bilen birisiniz.. Koskoca GW8 i or 46 yla nasıl aynı kefeye koyuyorsunuz.. Bırakın kiti miti...GW8 tüm dünyada hayranlı duyulan ve rolandın konuşulan tek modeli.....

mustafa bey ben hangi orgun ne olduğunu gayet iyi biliyorum, ancak benim anlatmaya çalıştığım şey, adamlar yeni birşey yapsa bile ancak 2-3 alet sonrasında o kitlerin değeri anlaşılıyor. olay bu yani. exr46 ve gw8 zaten farklı klavyeler kimse onları karşılaştıramaz.

Siz işi bilen birisiniz.. Koskoca GW8 i or 46 yla nasıl aynı kefeye koyuyorsunuz.. Bırakın kiti miti...GW8 tüm dünyada hayranlı duyulan ve rolandın konuşulan tek modeli.....

bu arada mesajı yeni gördüm mustafa abi

exr46 ile gw8 türkiye olarak seslerde kitlerde aynı,
iki cihazdada aynı türk ses ve türk kitler var,türkiye olarak baktığımızda iki cihaza al birini vur ötekine hesabı

ama genel olarak baktığımızda tabiki gw8 üstün bi cihaz,

öne çıkan önemli farlılıklarda şunlar

mp3

128 polifonik olması

bi kaç efekt sayısı fazla,

f. ses motorundan dolayı daha çok ses,

geri kalanın hepsi aynı