• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

s650 mi ketron xd9 mu

piyanistmrt

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Arkadaşlar Ketron xd9 mu Yamahas650 mi kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim

Cevap: s650 mi ketron xd9 mu

ben olsam s650 yi tercih ederdim çünkü yeni teknoloji bir alet 16 mb sample seste yüklenebiliyor ayrıca a2000 a1000 ritimlerinide sorunsuz okuyor .

ev kullaniciysan s650 idare eder arzada cikarmaz sesler guzel zaten amma sahne icin buyuk sikinti pratik degil koma vermek icin menude iki tur atyon ritim desen bi tane kitle kac cesit calistrabilirsin bilmiyom belki a2000 kitini kullanirsan o da idare eder ses cikisi bile kulaklik cikisli ama yinede dugun calanda var xd9 kullanmadim ama kafan daha rahat edernevale sikintisi cekmezsin bence

Cevap: Re: s650 mi ketron xd9 mu

ev kullaniciysan s650 idare eder arzada cikarmaz sesler guzel zaten amma sahne icin buyuk sikinti pratik degil koma vermek icin menude iki tur atyon ritim desen bi tane kitle kac cesit calistrabilirsin bilmiyom belki a2000 kitini kullanirsan o da idare eder ses cikisi bile kulaklik cikisli ama yinede dugun calanda var xd9 kullanmadim ama kafan daha rahat edernevale sikintisi cekmezsin bence

kardeş işi bildikten sonra her alet pratikdir.Maksat pratik yönleri öğrenmek.S650 de toplam 64 tane rgt hafıza var yani 64 tane farklı ses ritim koyabiliyorsun ve saniyede çağırabiliyorsun.Sesleri zaten rgt lere komalı kaydetebiliyorsun zaten programda kaç tane ritim kullanıyoruz ki önemli 7-8 tane ritim olması yeterli ...

bu benim sahsi fikrim.. sahip olmadann hersey iyi gelir onu soyle hallederim bunu boyle hallederim diyorsun. ama aldiktan sonra isler degisiyo sahsi fikrim tarzina gore pa 500 yada bk5 daha mantikli bi tercih olabilecegi yonunde fiyat olarak cok bi fark yok 8 tane ritim yetyorsa g600 daha iyi olur sesler daha guzel :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

s650 bk5 ten cok daha pratik daha kullanislidir.. xd9 iyi alet kullanim acisindan ama kapali yeter dersen ilk tercihin ketron olsun ama ozellikle elektrolarda sikinti cekersin lesli efekti yok rtm ler mukemmel.. yinede parasina gore en iyisi s650 ... a2000 oryantal peketteki butun rtleri sorunsuz okuyor diledigin sesi atabilmek bunlarda guZel seyler tercihini neye gore yapacagini sen belirle .. hepsini kullanmis biri olarak ben olsam xd9 onceligim olur..

bu benim sahsi fikrim.. sahip olmadann hersey iyi gelir onu soyle hallederim bunu boyle hallederim diyorsun. ama aldiktan sonra isler degisiyo sahsi fikrim tarzina gore pa 500 yada bk5 daha mantikli bi tercih olabilecegi yonunde fiyat olarak cok bi fark yok 8 tane ritim yetyorsa g600 daha iyi olur sesler daha guzel :)

s650 kullanmış biri olarak arkadaşa yorum yazdım.Bir tarafta sample okuyan yeni teknoliji bir alet diğer tarafta ömrünü tamamlamış g600 ve hala sesleri g600 ün daha iyi diyorsan bişey diyemem .

kardes sekiz tane ritim yeter dedgin icin g600. dedim tabiki s650 daha iyi ama tavsiye etmem dyorum. pratiklik ritimler uzerine calisma yapilmamis olunmasi. en buyuk eksileri amacim polemik degil yani fiyat olarak pa 500 le ayni s650 deki sesler ev kullanicilari tarafindan yapilan amatorce seyler oyle emo ce. tarafindan hazrlanan sesler ritimler yok

kardes sekiz tane ritim yeter dedgin icin g600. dedim tabiki s650 daha iyi ama tavsiye etmem dyorum. pratiklik ritimler uzerine calisma yapilmamis olunmasi. en buyuk eksileri amacim polemik degil yani fiyat olarak pa 500 le ayni s650 deki sesler ev kullanicilari tarafindan yapilan amatorce seyler oyle emo ce. tarafindan hazrlanan sesler ritimler yok

anladım kardeş yakında emo vb. üstadlar bu set konusunu bir çare bulabilirse gerçekten alet uçar. Ama a1000 a2000 ritimleride fazlasıyla iş görür.

s650 yeterince pratik, koma vermesi 5 saniyeni alır. Profesyonel anlamda bir set çalışması olmadığından reytingi hep düşük maalesef.