• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Satılık Kız gibi Tyros3

Cevap: Satılık Kız gibi Tyros3

rolandcı halit hoca ben adapazar dan,salim kardeşim bu tayros 3 ritm yazılırken mesür sorunu olurmu.istediğim kadar kaç mesür olursa alırmı
....yoksa korg gibi 32 mesürde kalyomu.valla ben de düşünmüyo değilim tyros mütiş bi klavye bence hoş puro x3 beklemedeyim o da başka .roland G 70 de artık yapcek bi şey kalmadı .bilgi verirsen saol salim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Halit hocam tyrosta mezur uzunluğu sorun değil. 32 mezura kadar yazabiliyorsun. Şayet bi sınırı var ritim boyutu 64KB'ı geçince tehlike çanları çalmaya başlıyor. (heran meamory full hatası çıkartması) o yüzden polifoni ve partisyon dengesini çok iyi kurmalısın.

Halit hocam tyrosta mezur uzunluğu sorun değil. 32 mezura kadar yazabiliyorsun. Şayet bi sınırı var ritim boyutu 64KB'ı geçince tehlike çanları çalmaya başlıyor. (heran meamory full hatası çıkartması) o yüzden polifoni ve partisyon dengesini çok iyi kurmalısın.

haklısın salimcim..bence bu aletlerde en büyük sıkıntı bu..e 80 de mesala 100 mezur istedin kadar intro yapabiliyorsun ritimde sıkıntı yok ama tyrosda biryerde tosluyosun keşke tyroslarda roland gibi olsaydı

yok be a yanlışlık olmasın tayros böle yapamaz bence . bende ki bi ritm 360 kb o zaman yazılamaz mı yane demi intro 115 mesür mesela
.takılyomu o zaman ya da nolur.full yazar kabul etmes mi. ve tayros 4 için de geçerli mi bu salim.ya da bi denesene..... şu roland ı bırakamacam mı be a .

Olayın açıklaması

RAM Capacity per a Style approx. 120 KB

Ritm başı 120 KB :D

doğru tyrostan bahsediyoruz :D ben alt modellerde kaldım :D

64kb alt modellerde idi :)

açıklamalara tşkr. bende bi ritm roland da 350 kb den aşşa değil atta 480 kb lık bi takefive var. şaşırdım valla alla alla.çıstak çalsam zate benim tarz olmas. 3 tane akorla çıstak bi ritmle şarkı çalmakta işime gelmes ama yine de yamaha tayros u çok tutuyorum ... tşkr arkadaşlar tekrar.