• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Satılık yamaha mox6..

piyanist51_ibo

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa900 & a2000 v2 plus
Alet satılmıştır....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Satılık yamaha mox6..

dostum hayırlı satışlar dilerim...
tek bir şey dikkatimi çekti, müsadenizle ifade etmek istedim...
hocam hs50 monitörleri içe fazla dönük açıyla ve odanın (sol) köşe duvarına çok yakın konumlandırmışsınız...
bu durum duyumda bass reflection yaratır. oda müsait gördüğü kadarıyla, size tavsiyem masanızı biraz daha odaya ortalayın, monitörleri tweeterları kulak hizanızda olacak şekilde içe 60 derecelik açıyla konumlayın, ve duvardan en az 25 cm uzaklaştırın...
HS50 ler fazla akustik düzenleme aramaz, imkanınız varsa iyi olur lakin...
bu şekilde çok daha sağlıklı duyum alacaksınız...
kusura bakmayın konuyu böldüm ama söylemeden de edemedim...
hayırlı satışlar...

Ch.

Öncelikle teşekkür ederim yalnız sağ monitörün arkası çıkmamış orada duvarın baca çıkıntısı var orayada kapı denk geliyor onun için fazla açamıyorum monitörleri, ayrıca sehpalar normal hoparlör sehpası olduğu için daha fazla aşağı inmiyor. sürekli proğramda olduğum için kayıt falan yapamıyorum benim için sadece fantazi boyutunda kaldı monitörler onun için de mox6 yı satmak istedim zaten fazla pahalı olmayan bi ses kartı almayı düşünüyorum ilerde bişeyler yapacak olursam diye ama yinede açılarını dediğiniz gibi yapcam tekrar teşekkürler. Madem konu açılmışken yalıtımsız bir oda içerisinde monitörün arkasındaki ayarlarını hangi konumda kullansak daha verimli olur.

flat pozisyonları tercih edin monitörde...
aslında mox6 üzerinde aynı zamanda bir ses kartı barındırıyor.8 bit ve yabana atılmayacak bir performansı olup cubase entegresyonu da mükemmeldir...
sizi satmaktan vazgeçireceğim bu gidişle...:)

Bende sabit duran bi behringer pmp5000 var onun çıkışlarından mox6 nın inputuna giriyorum, mox6 nın ses kartını kullanıyorum. Cubase yle de birlikte kullanıyorum driverleri falan yüklü hatta bi kaçtane kayıt yaptım ama bazen mikrofona yüklenildiğinde cızırtı yapıyor kayıt yaptığım zamanlarda mox6nın efektlerini de tamamen kapatıyorum.
Aslında çok aceleci değilim satma konusunda ama or700le mox6 yı satıp bi yamaha a2000 almak istiyorum uğraşacak çok fazla zamanım yok, yamaha monitörleri de bi heves aldım zamanım olmayınca kullanmadım sadece müzik dinliyorum diyebilirim :D

Güncel... Anlaşırsak or700 v2 plus + mox6 karşılığında emo usbli yamaha a2000 le takas olur..