• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

sayın arkadaşlar pa800 alıcam yardım edermisiniz

muzisyen

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Sayın arkadaşlar,

pa800 alma planım var. fakat aleti bi kaç kez sahnede kullandığım için tam bilemiyorum.bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

1- mesela 64mb 128mb ve 256mb olarak sanırım değişiyor. mb olarakda anladığım kadarıyla içersine yüklediğimiz setin boyutları oluyor.

2- yer alan usb ne iş için kullanıyoruz. yani usb hafıza kartı takıldığını ve set kullanıldığını biliyorum. fakat bazıları boş olarak tutuyor . neden?

3- 64mb temiz bir alet buldum fiyatı 3400 tl bu aleti alsam sahnede işimi sanırım çok rahat görür?

4- 64mb 128mb dedikleri orgun kendi hafızasımı oluyor?

tavsiye bir setide aldıktan sonra sizlerden bekliyorum :D

saygılarımla,

Cevap: sayın arkadaşlar pa800 alıcam yardım edermisiniz

Sayın arkadaşlar,

pa800 alma planım var. fakat aleti bi kaç kez sahnede kullandığım için tam bilemiyorum.bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

1- mesela 64mb 128mb ve 256mb olarak sanırım değişiyor. mb olarakda anladığım kadarıyla içersine yüklediğimiz setin boyutları oluyor.

2- yer alan usb ne iş için kullanıyoruz. yani usb hafıza kartı takıldığını ve set kullanıldığını biliyorum. fakat bazıları boş olarak tutuyor . neden?

3- 64mb temiz bir alet buldum fiyatı 3400 tl bu aleti alsam sahnede işimi sanırım çok rahat görür?

4- 64mb 128mb dedikleri orgun kendi hafızasımı oluyor?

tavsiye bir setide aldıktan sonra sizlerden bekliyorum :D

saygılarımla,

pa800 daha önce kullanmadım ama,

PCM RAM Hafızası: Standart 64MB. olduğu belirtilmiş. 128 ve 256 mb ram'e yükseltmek mümkünmüş.

klavyede ram değişikliği , standartına göre daha fazla yeni soundlar looplar ritimler yüklemene olanak sağlayacaktır. bu bağlamda pa2x setlerinide okutabileceksin.

fiyatı konusunda bilgim yok, ama live performanslarda iş görüyor ki bir çoğumuz hala korg pa800 kullanıyor. mp3 okutabiliyordun sanırım usb mantığıda set import edip mp3 okutmak olsa gerek, bu bağlamda günümüzde tuşelerini hiç kullanmayanlarda mevcut yani kişi işi göremiyorsa bile, klavye işi bitiriyor :)

usdat sen zaten aletin ozellikerini a dan z yz yazmisin biliyosun ve bu aleti alcaksin orencen bise kalmamis neyi soruyosun onu anlamadim

64, 128, 256 orgun içinde kullanabileceğiniz bellek miktarıdır. Standart olarak içinde 64 geliyor. Bu da zaten çok yeterli bence. Aynı bilgisayar rami gibi sonradan da eklenebiliyor. Kolaylıklar dilerim.

Org haşat değilse fiyat çok uygun.ram yükseltmek için dtl servise orgu kargolayacan boyutuna göre ram fiyatları 200-270 euro arası.usb hertürlü data transferi midi uygulamaları ve seti usb den kullanma olanağı verir.mp3 çalmaz.mp3 çaldırmak için ayrıca mp3board alıp takman gerekir o da 300-500 arası.piyasadaki ücretsiz setler herkesin istediği gibi olmuyor cihazı aldıktan sonra şu set bu set muhabbetine katılacaksın mecburen.demolara bakılırsa baykal usb en iyi ücretli set.128-256 mb ram belkide senin için gereksiz olabilir.çünkü doğru ve ekonomik kullanıldığında 64 mb de yeterli olabiliyor.ayrıca nette pa800 ile ilgili ihtiyaç duyabileceğin her şey var.araştırmacı olmak gerek.Hayırlı uğurlu olsun

usdat sen zaten aletin ozellikerini a dan z yz yazmisin biliyosun ve bu aleti alcaksin orencen bise kalmamis neyi soruyosun onu anlamadim

kısmen bildiğim bir gerçek oda bilgisayar donanım ve yazılımcısı olduğumdan kaynaklanıyor. ek olarak müzik işinide aileden gelen bir yetenek olduğu için kendimce çalıp söyler yazları programları katılırım. fakat alet biraz karışık olduğunu bildiğim için az-çok dikkat etmem gereken bir konu varmı diye düşünüyorum. lakin forumda bi olay gördüm ram yanması diye.. bunu nasıl anlayabiliriz. :D en basit soru bu geldi. bu veya buna benzer kronolojik arızalarını alırken nasıl test edebilirim diyede 2. soruyu sormuş oluyum .:D

saygılarımla.

haaa ok, bida sorma hehehe umarim isdedigin cvplari bulmusundur

kısmen bildiğim bir gerçek oda bilgisayar donanım ve yazılımcısı olduğumdan kaynaklanıyor. ek olarak müzik işinide aileden gelen bir yetenek olduğu için kendimce çalıp söyler yazları programları katılırım. fakat alet biraz karışık olduğunu bildiğim için az-çok dikkat etmem gereken bir konu varmı diye düşünüyorum. lakin forumda bi olay gördüm ram yanması diye.. bunu nasıl anlayabiliriz. :D en basit soru bu geldi. bu veya buna benzer kronolojik arızalarını alırken nasıl test edebilirim diyede 2. soruyu sormuş oluyum .:D

saygılarımla.

ram yanarsa ölürsün, rami yakarsan hepimiz ölürüz :D

hocam,

Genelde sample seslerde cızırtı patırtı meydana gelir bu ram'in bahsettiğiniz şekilde yanmasından da kaynaklı olabülü, lakin fabrikasyon seslerde'de cızırtı patırtı oluşabiliyor buna ram yanması ramin alev topuna dönüşmesi denilemez.
ram'in yanma olayı bir takım dizi kontrol ve testlerden geçirilmeden açıklağa kavuşamaz kavuşturulamaz. ama ihtimal verilebilir.