• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Şehitlerimizin Okul Yıllığımızda Yer Alan Ortak Kaderi...(1995)

ChordSolo

Forum Doktoru
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
chordsolo.wixsite.com
Enst.
Yamaha PSR670&750
Bugün okul yıllığımı incelerken gördüğüm şey tüylerimi diken diken etti, gözlerimi yaşa boğdu.Sizlerle paylaşmak istedim.:(
Bu yıllık 1995 te Maltepe Askeri Lisesi mezunları tarafından oluşturulmuştur.2005 ve 2006 yılında mayın patlaması neticesinde şehit olan iki devrem, Piyade Üsteğmen Ahmet Şevki Evin ve Jandarma Üsteğmen Adnan Bahat kader birliği yaparcasına aynı sayfada yer almışlar.Aynı kaderi vatanımızın farklı yerlerinde bizler için yaşadılar.Açılım tartışmalarının yaşandığı bugünlere cevap verircesine aynen şöyle yazmışlar;

"Gerçi gönül azap çeker bunalır,
Dünya defterinde adımız kalır..."

Nur içinde yatın kardeşlerim...!

attachment.php

attachment.php

sanırım ilk defa paylaşılan bu kadere tanıklık etmekten trakya müzik ailesi olarak gurur duyacağız...

Ekli dosyalar

• 05022010113.jpg
    05022010113.jpg
    194.5 KB · Görülen: 201
  • 05022010114.jpg
    05022010114.jpg
    192.1 KB · Görülen: 186
Moderatör tarafında düzenlendi:
Allah rahmet eylesin,şehitler sayesinde ayakta bu vatan,ama artık tahammülümüz kalmadı görmek istemiyoruz şehit haberi,vermek istemiyoruz bir can daha...

Vay be abi kadere bak...
Gerçekten de tüyler ürperten bir olay.Her iki vatan evladı da aynı sayfalarda kader birliği etmişçesine yazmışlar.
Allah rahmet eylesin.Allah ailelerine sabırlar versin.Onların şu an için adları sanları unutuldu belki ama birileri hiçbir zaman unutmayacak yani aileleri...İçlerindeki kor yıllar geçse de hiç sönmeyecek.
Bu aziz vatan uğruna toprağa düşen bütün şehitlerimize Allah sonsuz rahmetler ihsan etsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
-İlk konuyu okuduğumda şehit oldukları bölgeyi okumamıştım,inanamıyorum kırmızı tepede 1 hafta gece gündüz nöbet tuttum termak kamera nöbeti,ramazan ayı idi yıl 2002 kışı,kar metreleri görünce tepede,sızma tehlikesi ortadan tamamen kalkınca inmiştik ancak, adım adım bilirim bölgeyi, bu bölgenin çok fazla hikayesi vardır...

Öncelikle onların nezdinde tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Zaten mekanları cennet. Bu arada, Bu insanlar hiç mi düşünmezler acaba? Ne açılımı bu? Bir kere bu ülkenin vatandaşını azınlık durumuna getiriyorlar ve bu da ikinci sınıf vatandaşlık demektir. Bu sanatçılar da mı bunu düşünemiyor yoksa düşünüyor da başka hesaplar mı var? Bu ülkede önce demokrasi yok. Demokrasiyi getirmek, insan haklarını iyileştirmek, insanları açlık ve yoksullak sınırında yaşamaktan kurtarmak için hiç bir şey yapılmıyor ama 'Açılım' denen ne olduğu belli olmayan (Aslında biz ne olduğunu biliyoruz)sonunun nereye gittiği belli olmayan, çok ince hesapların yapıldığı bir oluşum tutturulmuş gidiyor. "Allah' ın parmağı var da gözünemi sokacak" derler. Umarım belalarını en kısa sürede bulurlar. Atatürk ve şehitlerimiz bu ülkeyi kurarlarken bunların bunu yapacaklarını düşünseler ne yaparlardı acaba?

ALLAH mekanlarını cennet etsin.evet bende hakkarıdeyıdım doğuda askerlık yaptım.benim arkadaşlarımdan şehit olan vardı ama insan çok kötü oluyor

allah gani gani rahmet eylesin aziz şehitlerimize çok etkilendim kaderlerinin benzerliğinden.

onlarrr bızımm gonlumuzdee onlarr ALLAHIN katında en degerlı yerdelerrr bu vatana bızımde canımız feda guzel kardesımm

Allah rahmet eylesin..Allah ailelerine,yakınlarına sabır versin..Ruhi abim demiş açılım diye ; evet çok haklı önce şehitlerimizin adaleti sağlansın ondan sonra açılımdan bahsedilsin!Benim arkadaşlarım elini kolunu bacağını kaybedip geldiğinde onları sadece silah arkadaşları karşıladı dağdan gelip ne yaptığı belirsiz insanlar nasıl karşılandı?Adalet mi bu?..Allah hayırlısını versin yanlış bazı şeyler çok yanlış...