• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ses sisteminde köprüleme???

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
Ses sisteminden çok anlamam abiler sizden yardım istiyorum o yüzden köprüleme olayı nasıl yapılır yani bu hafta bir yere gidicem tesisatı varmış ama 2 tane büyük 3 yollu 2 tane küçük varmış power mixser varmış 2 tanesini sadece bağlarsan şişebilir dediler o yüzdne 4 ünü köprüle bağla dedi nasıl oluyor bu köprülem hangisini hangisine bağlıcam?

Cevap: Ses sisteminde köprüleme???

sevgili dostum genelde hoperlolarımız 8 om dur anfi çıkışları 4 om dur o nedenle ayrı ayrı takılan her hoperlo anfiye extra yük getirir o nedenlede hele hele 3 yollu hoperlo anfiyi çok üzebilir ama bunlardan ziyade pover çıkışlarının vatı daha önemli 2000 vat çıkışlı bir pover a 250 x 2 hoperlo takılırsa onları çok cabuk patlatır o yüzden dengeli olmak zorunda köprüleme olayı ise ayrı ayrı çıkışlara taktığınız 3 yolu hoperlolara diğer 2 adet küçüğü ise 3 yolulardan alıp çekmeniz paralellemeniz anlamına gelir o zaman hoperlor lerin ise 4 oma düşer ve anfiyi rahatlatır kolay gelsin üstadım

çok teşekkür ederim gerçekten..yani anladığım kadarıyla
1 tane 3 yolluyu kabinin üstün küçük kolonu üstüne koyucam 3 yolluya bir jak takıcam jakın diğerinide küçüklere gidicek sadece 3 yollular direk anfiye gidicek doğrumu

Ses sisteminden çok anlamam abiler sizden yardım istiyorum o yüzden köprüleme olayı nasıl yapılır yani bu hafta bir yere gidicem tesisatı varmış ama 2 tane büyük 3 yollu 2 tane küçük varmış power mixser varmış 2 tanesini sadece bağlarsan şişebilir dediler o yüzdne 4 ünü köprüle bağla dedi nasıl oluyor bu köprülem hangisini hangisine bağlıcam?

söyle sanırım...