• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Set Sıkıştırma

sempatiii

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa3x
Meraba Üstadlar. pa3x de Sıkıştırmayı Yaptıktan Sonra Ritimleri Actıgım Zaman Aşırı Zırıltı Ve Ugultu Oluyor Ram Yanmış Gibi Sesler Cıkartıyor.Ama Normal Donusturmemiş Hali Düzgün Çalıyor. Bu konuda Yardımcı Olurmusunuz.Konuyu Dogru Yeremi Actım Bilemiyorum.Şimdiden Teşekkürler.Yardımlarınızı Bkliyorum.

Cevap: Set Sıkıştırma

sound+rec den sample leri tek tek seçip drum kit samplelerin loop editten loop on kutucuğunu kapatıp onay işaretlerini tek tek samplelere bakarak varsa kaldırıp sonra tek tek oradan üst tırnaktan sıkıştırmayı yapın . Ama sadece drum kit sample örneklerinin samplelerini loop on kutucuğu yanıyorsa kapatacaksın, ses sample lerin ayarını ellemene gerek yok, bazı seslerde açık bazılarında kapalı olması gerekiyor,ama drum kit samplelerin kapalı olması şart
biraz zaman alıyor ama tek çözüm bu, en sağlıklı sonuç ise sound +rec bölümünden sample örneklerin tek tek seçilip drum kit samplelerinde loop on kutucuğunun kontrolü yapılarak üst tırnak menüsünden write deyip açılan pencerede compress seçeneği seçilerek kayıt etmek. Biraz zaman alıyor ama en sağlam yöntem bu.

servet hocam bu tarz bilgiler paylastigin icin cok tesekkur ederim, muzisyenler icin cok faydali bilgiler. Cok sagolasin kardesim

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana bilgileri paylaşmak gerekir ki ortaya güzel şeyler çıksın yorumunuz için ben teşekkür ederim.

bendede 250 lik bir set var ama mevcut klavyemde 128 mb lik ram var...bu seti bir şekildemb den düşüremezmiyiz ?