• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

sezer kart yeni ritimler

Sizin bunu yapabileceğinize inanıyorum. Özellikle birde çömlek darbuka olursa çok hoş olur diye düşünüyorum. Allah kolaylıklar versin.

olur tabiki zaten ritimleri mp3 uzerinden dnliyorum nerde zıl nerde darbuka aynısı olmasada yerli yerinde yazmaya calışıyorum mesela mp3 te zil nasıl çalınmış aynı şekil yazmaya calışıyorum fakat cok zaman isteyen bir iş belki bir ritime 3 gun 4 gun ugraştıgım oluyor mesela erikdalı ritimine inan vallahi 10 gune yakın ugrastm mp3 dinleyip ona göre yazmaya çalıştım. birde varyasyonları uzun tutmam için pa 80 hazıza yeterli olmuyor onun için vrs yları kısa tutnak zorunda kalıyorum çömlek darbukaya gelince mpe teki canlı darbukadaki cömlek vuruslarının kitleri aynı olmayabilir ama yuzde 60 70 uyarlamaya çalışabilirim Elimden geldiğince sizin istediginiz gibi canlı darbukalı bir ankara ritimi yapmaya çalışacagım inşallah dün akşam ben yoruldum hayat ritimini tamamladım buyurun

Ekli dosyalar

• TURKU B.YORL HAYAT.rar
    886.7 KB · Görülen: 212
Teşekkür ederim bu zarif davranışınız için. İnanın ritim yazmak için çok uğraştım ve bir türlü sonuç alamadım. Kesinlikle çok zor biliyorum. Ne kadar çok emek verdiğinizi de az çok tahmin edebiliyorum. Keşke elimizden birşeyler gelsede size yardımcı olabilsek ama maalesef bu ritim yazma konusunda çok çaba görtermeme rağmen bir türlü sonuç elde edemedim. Paylaştığınız ritim mp3 lerini dinledim. Hepsi çok başarılı ve güzel olmuş. Elinize yüreğinize sağlık. Gönlü güzel insan saygı ve selam.

ayhan kardeş cok teşekür ediyorum o sizin güzelliğiniz bu arada siz nerelisiniz zannedersem ankara degilmi .Ben aslen baglama çalıyorum klavyem fazla iyi degil ben pa80 genelde ritim amaçlı kullandıgım için ritimlere çok önem veriyorum. iki gün c.tesi pazar bol zamanım olacak inşallah daha güzel ritimler yazacagım yazmış ve editlemiş oldugum bayagı ritimler var ama üzelerinde küçük oynamalar yapmam gereken yerler var halay 5-8 9-8 gibi ritimler üzerinde çalışıyorum alın bir tane daha tarkanın beni böyle sev ritimi

Ekli dosyalar

• 3-4 BENI BOYLE SEV.rar
    794.1 KB · Görülen: 191
Son düzenleme:
Eskişehir de duruyorum ama Ankara Polatlı gerçek memleketim. Düğünlere polatlı tarafına gidiyorum. Bende bağlama çalıyorum. Klavyem zayıf maalesef siz gibi ritim amaçlı kullanıyorum. Allah kolaylık versin gerçekten ritim yazmak bayağı bir zor iş. Sizin memleket neresi. Darbuka çalanlar genelde ritimleri daha rahat yazıyor. Pıratik yolu varmı bilmiyorum fakat kimse bu konuda çok bilgi vermiyor maalesef. Heyecanla yeni ritimlerinizi bekliyorum. Sağlıkla kalın

nevşehirliyim 24 yıldır dugunlere giderim ismim sezer 12 13 yıldırda ritimle ugraşıyorum nevşehirde müzisyenlik yapan arkadaşlar ritimlerini benden alır lar bendede bu ritim işi bir hastalık haline geldi rüyalarıma bile giriyor .tabiki 4-4 lük olmasada darbukada çalabiliyorum ritim yazmaya gelince tabiki kullandıgınız org un pratikliği cok önemli bu zamana kadar kullandıgım en cok zevk aldıgım org pa80 dir ritimyazarken direk sfırdan yazarsan cok zahmetli egerki hazır bir ritim üzerinde yazacaksan daha kolay mesela 2-4 lük bir ritim var elimizde varyasyon 1 ini yazacagız burada perc deki sevmediğimiz kısımları silip tekrar kendimize göre yazabiliriz mesela darbukaları silip yeniden yazabiliriz zilleri silip yeniden yazabiliriz istesem 15 20 dk da bir ritim oluşturabilrim. ritimleriintrolu yazmamın amacıda baglama çaldıgım için introlar kolaylık saglıyor aralarda insanı dinlediriyor .ayhan kardeş ben paylaşmayı seven bir insanım eger daha ögrenmek istediniz başka bir şeylerde olursa yardımcı olabilirim. birde bu ritimler begenilirse tabiiki her emegin ufakta olsa bir karşılıgı olması lagzım ritimleri isteyen arkadaşlara verebilirim 05436031774

Şimdi yanlış anlamayın beni bu bir özgörüştür, emek vermişsiniz ama pa80 için birşey yapacaksanız gönüllü yapın ücretli yapmayın bari bir katkınız olsun 80 cilere, piyasada yok şu kart yok bu kart satıyorun yapıyorum lutfen değerli müzisyen arkadaşlarım 16 17 yillik bir alete set satmaya calismayin, ha otursunuz adamakilli sifirdan butun kitleri ve ritimleri yazarsiniz cevo emo dogdu ilko omer vs gibi o zaman sat 500 e sat ama bu sekilde bende kart tabanlarini kullanarak yepyeni samplelerle (3x, audya5, tyros) samplelerini saatlerce ugrasarak boyutunu kuculterek guzel performanslar olusturdum ritimlerin altindan ustunden girdim eklemeler degisismler yaptim burda patlastim, ama ne diyebilirim ritim yazarim ustayim hocayim nede o seti satmaya vicdanim el vermez, umarim anlasilmisimdir

Sayın temikanodi arkadaşımızın da pa80 için gerçekten büyük emekleri var ve dediği gibi hiç bir karşılık beklemeksizin paylaştı. Şu an kendisinin editlemiş olduğu ömer kart tabanlı seti kullanıyorum. Sampleler özenle seçilmiş ve güzel bir kart olmuş. Kendisi hakikaten çok sıcak ve samimi bir arkadaştır. Emekleri için teşekkür etmiştim ve tekrar teşekkür ediyorum.

Sayın temikanodi arkadaşımızın da pa80 için gerçekten büyük emekleri var ve dediği gibi hiç bir karşılık beklemeksizin paylaştı. Şu an kendisinin editlemiş olduğu ömer kart tabanlı seti kullanıyorum. Sampleler özenle seçilmiş ve güzel bir kart olmuş. Kendisi hakikaten çok sıcak ve samimi bir arkadaştır. Emekleri için teşekkür etmiştim ve tekrar teşekkür ediyorum.

Ben teşekkür ederim sayın hocam

Yaklaşık 5 gündür köyde idim ve maalesef bu beş gün internet olmadığı için Sezer bey size cevap yazamadım. Size de çok teşekkür ediyorum paylaşılan bilginin değeri ölçülemez benim nazarımda. İntroları yazarken komayı nasıl veriyorsunuz acaba bu konuda bir açıklama yaparsanız çok memnun olurum. Saygı ve selamlar