• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

sol kolondan ses gelmiyor???

• Konbuyu başlatan taha
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 4K

taha

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG Pa500 TR
Öncelikle herkese merhaba. Benim sorum şu: Orgu evde bilgisayarın 2+1 ses sistemine bağlıyorum. Sadece sağ kolondan ses geliyor. Sanırım orgla ilgili bir problem değil. Çünkü daha önceki orglarımda da aynı problemle karşı karşıyaydım. Bilgisayar destekli kayıt yapıyorum, daha sonra çaldığım parçayı bilgisayardan dinliyorum. Yine aynı şekilde ses sadece sağ kolondan geliyor. Ama orgu sistemden çıkartıp, bilgisayardan başka bir parça açtığım zaman iki kolon da gümbür gümbür çalışıyor. Bildiğim ayarlara baktım bir sorun bulamadım. Acaba neden böyle oluyor??? Fikri olan var mı??? :confused:

Cevap: sol kolondan ses gelmiyor???

Orgun çıkışında sorun olabilir. Kulaklık takıp deneyin orgunuza bakalım nasıl çalışcak. Daha doğrusu umarım 2+1 sisteminizi kulaklık çıkışına takıyorsunuzdur. Eğer öyleyse normal kulaklık bulup takın bakalım ses nasıl gelicek. Yine aynı şekilde birinden gelip diğerinden gelmezse büyük olasılık orgun çıkışında sorun var.

orgun çıkışından line in e girdiğiniz kablo veya adapter muhtemelen mono olmalı eğer tek kanaldan ses geliyorsa..
yada orgu bağladıgınız kabloda problem olmalı..
yer değiştirin sağ saol olarak kabloyu bakın ses gelen hoparlör değişecekmi..

stereo olmasına dikkat edin...

kardeş hiç yazmamışsınız ki orgun hopörlöründen ses geliyor mu gelmiyor mu. org da hoparlör yoksa arkadaşın dediği gibi bir kulaklık ile deneyin bakalım

Orgun hoparlörlerinin ikisinden de ses geliyor sorun yok. Orga kulaklık da taktım denedim ama yine tek taraftan ses geliyor. İlk orgum A300TR'yi de bilgisayarın 2+1 'ine bağladığımda sadece sağ kolondan ses geliyordu. Diğer orgum Or700'ü bağladığımda da aynısı oldu yine sadece sol kolondan ses geliyordu. Şimdi Pa55TR'de de aynı sorun var. Yani ben bu sorunu üç orgda da yaşadım ve hala da yaşıyorum. Bilgisayardan kaynaklanan bir sorun olsa orga kulaklık taktığımda sesin iki taraftan da gelmesi lazım. Orgun çıkışında bir olsa, ben sorunu üç orgta da yaşadım. O zaman bendeki tüm orgların çıkışında bir sorun var... Kafam çok karışık çözemiyorum niye olduğunu???

anlaşıldı sizin sorun jakta, streo jak kullanmalısınız

niye sorun jakta arkadaşlar belki ses sisteminin balansıyla oynadı arkadaş

.
Değerli kardeşim Taha,

Klavyenin kulaklık çıkışına direkt olarak 6,3 mm stereo jakmı takıyorsun, yoksa bir çevirici (6,3 mm -> 3,5 mm stereo adapter) ile mi kullanıyorsun.

Yani işin özü kulaklığın girişi stereo mu yoksa mono mu ona da dikkat etmelisin.

Görmek lazım. Burdan zor valla...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri