• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

startec ps800 ANFİLİ mixer almayı düşünüyorum,kolon ve mik. tavsiyeleriniz?

lost__92

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800-1X -YAMAHA S650-A300V2
Değerli üstadlarım yamaha a1000tr orgum var açık havada düğün yapmak için ses sistemi kurmayı düşünüyorum..piyasayı baya araştırdım ve benim kuracağım tesisatın listesi,(KOLON KONUSUNDA KAFAM KARIŞIK).. önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

1-Yamaha a1000tr org
2-startec ps800 power mixer
3-jeef 2500-2600 mic. (solist) sizce iş görürmü?

en uygun fiyata en iyi verim alabileceğim bi sistem kurmak amacım..

ucuz yollu 2 kolon alacağım..hangi markayı ve modeli tavsiye ediyorsunz? arıza filan çıkarmasın,yanmasın patlamasın çatlamasın..çok kaliteli olmasada düğünü götürsün yeter... kule al diye tavsiyelerde bulunmayın...bütçem 2000 Tl civarı... tromba modeli ve bm saund modelini çok met ediyorlar tanıdığım pianist arkadaşlarım

sizin görüşleriniz nelerdir..Baştan sona kadar anlatırsanız sevinirim....2 yollu kolon ne 3 yollu ne ? aktif ne pasif nedir?

cahilliğimi mazur görün daha ilk defa ses sistemi araştırıyorum

TAVSİYELERİNİZİ ACİLEN BEKLİYORUM DEĞERLİ ÜSTADLARIM..

saygılar...

Cevap: startec ps800 ANFİLİ mixer almayı düşünüyorum,kolon ve mik. tavsiyeleriniz?

2 yolllu kolon bass ve tiz olandır.üç yollu ise bu ikisinin yanında mid devresi olan kolondur...
Pasif kolon anfiye bağlanınca kullanabilceğin kendi içinde amfisi olmayan kolondur.aktif kolon ise kendi içinde amfisi bulunan (bağımsız çalışabilen kolondur)
anladığım kadarı ile hoparlöye verebileceğiniz rakamın ortalama 1000 tl olduğunun farzedersek bu fiyata 2 adet halı kaplı iki yollu tromba kabin oluşturabilirsiniz.rakamı 1500 yaparsanız 4 adet tromba 600 er watt kabin yapabilirsiniz(göbekleri kendinden tizli olursa açık hava düğününde daha iyi performans alırsınız)paranız olsa dynacord electro voice kullanın diycem ama imkanlar kısıtlı olduğuna göre fikrim bu yönde...
Diğer üstatlarda yardımcı olacaktır,saygılar...

Cevap: startec ps800 ANFİLİ mixer almayı düşünüyorum,kolon ve mik. tavsiyeleriniz?

üstad bana hazır kolon lazım al mixere bağla düğüne çık,, tromba nın hangi model kolonunu öneriyorsun abicim? sağlam dayanıklı olsun

bütcene göre ms381 olabiilir 600watt plastik kabin

tromba ms38 in 0 ı üretimde mi acaba? cok tavsiye ediliyor