• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Subbas tavsiye

• Konbuyu başlatan Ekrem2
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 2K

Ekrem2

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Merhaba arkadaşlar yeniyim çiftli 18 subbas almak istiyorum kullanıcılarından tavsiye alabilirmiyim tercihlerim Oberton. B&C. MCS

aktif istiyorsanız.. rcf diyorum...
Ürün KoduSUB 8005-AS
SeriSUB Serisi
TipAktif Subbass Kabin Hoparlör

Ekli dosyalar

• rcf-sub-8005-as-muzikborsasi-2.jpg
    rcf-sub-8005-as-muzikborsasi-2.jpg
    275.8 KB · Görülen: 361
  • rcf-sub-8005-as-muzikborsasi-3.jpg
    rcf-sub-8005-as-muzikborsasi-3.jpg
    284.7 KB · Görülen: 366
  • rcf-sub-8005-as-muzikborsasi-5.jpg
    rcf-sub-8005-as-muzikborsasi-5.jpg
    251.7 KB · Görülen: 381
O kadar değil kardeşim sende var heralde konuşuyon :) pasif düşünüyorum.

4 adet B&C tbx 100 rms1200 watt hoparlörden oluşan 2 tane çift 18 im var arkadaşım zımba gibi . B&C subbass ta üst sıradadır . Timur arkadaşımında dediği gibi RCF aktifler çok iyidir ama fiyatlar çok uçuk . RCF aktiften sonta tek tercihim B&C . güç ve uzaga basınç yönünden çok iyidir ve rms değerlerini aşan güce sahiptir . örneğin TBX 100 rms 1200 peak 2400 dür ama 1700 - 1800 sınırlarında rahat çalışabildiğini söyleyen pro tanıdıklarım var tabiki bu adamlar elektronik ortamda bazı aletlerle ölçüm yapabilen adamlar kafadan atmıyorlar rahatlıkla söyleyebilirim . çift 18lerimi beslediğim power tonylee VP 13 . 2*2200 watt düşünki o powerla bile hoparlörlerin zorlandığını çatlama patlama yaptığını duymadım şimdiye dek . Sevgi ile kalın hayırlı kazançlar

Son düzenleme:
Obertonu neden tavsiye etmiyorsunuz hiç duydunuz mu sesini ben ikisinide duymadımda merak ediyorum teşekkürler.

kardeş ben çift 18 i yapmaya karar verdiğimde ülke içinde olduğu gibi ülke dışında da araştırma yaptım . kendini kurtarabilecek kadar ingilizce yeterli oluyor . oberton , sica , b&c ve 18 sound vardı ülke içinde danıştığım kişilerin %90 ı b&c dedi . hatta bir tane oberton beğenmiştim modelini hatırlamıyorum yahu 1100 watt subbass karakterli bir modeli piyasaya sürüyorsun ama voice coil bakır değil alüminyum bu ne saçmalık . b&c nin kağıt üstündeki değerleri bir tık daha üstte idi o yüzden b&c nin en çok tavsiye edilen modeli olan tbx18 i tercih ettim . ha birde arkadaşlarda dinlediğim bazı oberton modellerinde saund biraz flu gibi geldi bana . şu anda b&c ile mutluyum . ama imkanınız varsa oberton u dinleyin belki geçen zaman zarfında iyileştirmeler geliştirmeler yapılmıştır belki de kulağınıza daha iyi gelecektir bilirsiniz ki zevkler çok farklıdır . ama b&c nin sert karakteri bence bir adım öne çıkarıyor . esen kalın

Peki bakır, aleminyum olayında bakır mı daha iyi bilmiyorum ondan soruyorum. Tbx100 18 rms1200watt öneriyorsunuz dimi. Birde kule hoparlör olarakta B&C & Oberton ondada mı b&c önerirsiniz önerirsenizde hangi model ve watt önerirsiniz teşekkürler

kardeş voice coil de bakır bobin 10 numaradır . subbass ta dediğim gibi rcf aktif i tek geçerim ama tanesi 25000 çifti 50000 bittik be abi ondan sonra 1000 1000 toplamaya uğraş geriye kalan b&c tbx100 ileri atma açısından iyi karakteride sert olunca tam subbass lık . kulede oberton da iyidir çok modelden iyidir mesela15xl400 modeli 102 db değeri ile öne çıkar , 15b500 iyidir 99 bd dir , 15xl600 alınır modelidir güzeldir bildiklerimi yazdım . mesela ben eminence labaratuar serisi 500-1000 kullanıyorum yumuşak harika tonları var ama oberton saydığım modellerde eminence e rahat kafa tutar çekinmeyin kulede iyidir oberton . eğer dj müziği ağırlıklı çalışıyorsanız evet b&c sağlam tavsiyedir ama canlı müzikte tonları sert kalır hem sizi hem dinleyeni rahatsız edebilir ama eminence ya da oberton , 18 sound , sica , faital pro hepsi iyidir . gönül ister ki HK kullanalım ama ...