• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Subbas yardım!

Goxel_22

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron sx3000
Öncelikle slm.Bende 4 tane 2 yollu 1000wtt kabin,2 tane de 3 yollu 1000wtt kabin var.yani toplam 6 kabin var.Bunları açık hava da kullanıyorum.Bunların üzerine 2 adet subbass kabin almalımıyım?Almalıysam,ne tavsiye edersiniz (başka tavsiyeleriniz varsa lütfen paylaşın) ?Bu konuda gerçekten kararlıyım,yardımlarınızı bekliyorum...

slm arkadaşım önce açık hava da çalışıyosan subbas şart gibi bişey.
ancak tabi subbaslarında kendi aralarında farklılıklar gösterdiğini unutmamak lazım.
benim şahsi fikrimi soracak olursan...
kesinlikle 18 inç ve en az 1000 watt olan bi subbas kullanmalısın. ister hazır al. istersen çıblak hoparlör, boş kabin alıp kendin topla.
tabi bunun için birde powera ihtiyaç duyacaksın. tabi aktif alırsan o başka...
yanınada dijital crossower ve prosesör koyarsan tadına doyamazsın...
sana tavsiyem piyasayı iyi araştır ve bir kere al... bence rcf lf18n401 veya eminence kilomax veya definmax, tabi b&c tbx 100 de yabana atılmamalı...
saygılarımla...

paylaşımın için teşekkürler.Ben aktif almayı düşünüyorum aslında,power ve diğer aletlerle pek uğraşmak istemiyorum.öz olsun temiz olsun :)

aktif alacaksan sana rfc i öneririm ama pahalı dersen.jbl ve servonun aktifleride işini görür.
hatta benim bir arkadaşımda servo proto1 serisi 2*18 aktif subbas var. performansına inanamazsın. protoyu servoyla bir tutma içinde biema var. o zaman iki aktifi 6000 liraya almıştık...ama taşıma kolaylığı açısından. tek subbasları düşünebilirsin. bununiçinde fiyat bkımından jbl derim...ayrıca aktif alsan dahi prosesör ve crossower almalısın. tabi bu benim şahsi fikrim...
saygılarımla...

Biliyorsunuz ki artık kendimi seslendirme cihazlarını güzelleştirmeye adadım :) ve cihazlara tad verebildiğim kadar artık hoparlörlere de tat verebiliyorum...Pasif Kolonlarınızı aktif hale dönüştürebilirim...Saygılarımla