• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sx3000-bk-5or-pa600qt Yardım lütfen

Re: Cevap: Sx3000-bk-5or-pa600qt Yardım lütfen

Ev de hobby amaçlı kullanacaksan kesinlikle bk-5 öneririm yada dante -tr.Her şeyi geçtim youtube ve bu sitede yapılan demoları dinle.Eğer orgun görünüşünden çok aldığın sese bakıyorsan bk-5 ve dante-tr fazlasıyla işini görür.Ama yok ben marka tutkunuyum dersen o zaman bilemem.Ben de bk-5 var ve bunu satarsam alacağım cihaz pa800 olur.Pa500 ve pa600 lerde ritim vurguları ve tonları çok zayıf bunu korg firmasıda biliyor ve ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı sunuyor.Ama F/P açısından önerdiğim 2 cihaz öyle değil.

Diğer marka onerilerinin bulunduğu diğer yorumların aksine, sizinki talihsiz bir yazı olmuş. Pa500 ile pa600 aynı kategoride ve aynı ses kalitesinde değil. Ayrıca ritim tonlarından kasıt nedir anlayamadım? Pa600 kullananlar şunu çok iyi tecrübe etmişlerdir ki ritimlerde bass ve acc düşük volume gelir. Siz kendi isteğinize göre volume ayarı yaparsınız. Kastettiğiniz buysa.

Ayrıca bk5den neden geçtiğim ve eksikliklerini soran birçok arkadaşa elimden geldiğince yazmaya çalıştım ancak kötüleme noktasına gelmemek için kelimelerimi hep doğru seçmeye çalıştım. Bu noktada kullanım zorluğunun özellikle çok profesyonel olmayan birini aşırı etkileyeceğini ve koreltecegini, hatta klavyeden soğutabileceğini de belirtmek durumundayım.

Cevap: Sx3000-bk-5or-pa600qt Yardım lütfen

Kullanım zorluğu açısından 1 yıldır a300kullanıyorum heralde bundan daha kullanım pratikliği olmayan bir klavye yoktur.Ritimleri sesleri sayıları girerek açıyorum,tempoyu artı eksi tuşları ile ayarlıyorum:)

Batı müziği hoşuma gider özellikle yeni nesil yabancı pop müzikler onlara uygun olmasını isterim ama ondan ziyade bir ankaralı olarak2-4 luk ritimlere veya halay ritimlerine uygun olması daha önemli böyle şıkır şıkır rabir edilen zilli,veya davullu ritimler olması daha önemli sx3000de bunları bulabilir miyim.Fikirleriniz için teşekkürler.

Eğer batı ilk tercihin olsaydı şunu söylemeliyim ki sx3000 çalarken yanında bir orkestra çalıyormuşçasına iyidir. Gerçek batery soundları barındırır, atakları, orkestrasyonu çok iyidir. Fakat şıkır şıkır ankara olsun diyorsan uzak durmalısın. Dante ve pa600 dinleyip karar vermen isabetli olur. Bahsettiğin diğer 2 cihazı kullandım (bk5 ve sx3000), pa600 ü de dinledim ve az çok bilgim var. Danteyide azda olsa canlı dinleme şansım oldu fakat dante piyasaya yeni girdi ve olumlu yorumlar yapılıyor. Fiyat/performans canavarı gibi duruyor ama dinlemek şart.

Bk5 e gelirsek, güzel soundları var ama şahsi görüşüm hepsi güzel değil. Senin isteğini karşılayacak cihaz bana göre pa600, dante, or700 v2 plus tarzı bir cihaz olabilir. Or 700 harika alet ama yine şahsi görüşüm genel sound pa600 ve dante ye göre daha düşük.

Klavyeyi ikinci el almak istiyorum sıfır almama takıntısı var bende,dante daha yeni olduğu için henüz ikinci ele düşmedi.Onun da demolarını dinledim hoşuma gitti,pa500tr nasıl sizce dediğim tarz oyun havası türkü halay açısından.Bir de bk5de mikrofon girişi var mı acaba? Mikrofon girişinin olması daha eğlenceli olabilir benim açımdan

Pa500tr güzel cihaz, şimdilik seni tatmin edebilir. Genel soundu biraz düşüktür ritim açısından özellikle. Yani her türlü ve güzel yazılmış ritimleri mevcut ama kitlerin soundu biraz düşük. Sesleri genel olarak güzeldir, keman ve macun tabir edilen sesleride çok iyidir. Pratiktir. Pa500 alırsan mevcut setlerden karma bir set oluşturup balanslarını iyi yaparsan gerçekten güzel alet olur ama bunlar zahmetli ve biraz bilgi isteyen işler.

Bk5 de mikrofon girişi yok. Bir audio girişi vardı sanırım, bu girişten mikrofon bağlanabilir ama sadece aldığı sesi direkt hoperlöre verir, tatsız tuzsuz olur, sağlıklı olmaz.

Cevap: Re: Cevap: Sx3000-bk-5or-pa600qt Yardım lütfen

Diğer marka onerilerinin bulunduğu diğer yorumların aksine, sizinki talihsiz bir yazı olmuş. Pa500 ile pa600 aynı kategoride ve aynı ses kalitesinde değil. Ayrıca ritim tonlarından kasıt nedir anlayamadım? Pa600 kullananlar şunu çok iyi tecrübe etmişlerdir ki ritimlerde bass ve acc düşük volume gelir. Siz kendi isteğinize göre volume ayarı yaparsınız. Kastettiğiniz buysa.

Ayrıca bk5den neden geçtiğim ve eksikliklerini soran birçok arkadaşa elimden geldiğince yazmaya çalıştım ancak kötüleme noktasına gelmemek için kelimelerimi hep doğru seçmeye çalıştım. Bu noktada kullanım zorluğunun özellikle çok profesyonel olmayan birini aşırı etkileyeceğini ve koreltecegini, hatta klavyeden soğutabileceğini de belirtmek durumundayım.

PA500 ile PA600 tabiki farklı cihazlar ancak her ikisininde yüzlerce demosunu dinledim.Korg şöyle bir strateji izliyor bence;
PA600=PA60,PA500=PA50 gibi bir strateji.PA80 ise PA800 ün gelişmiş bir klavyesi.O yüzden PA800-Pa900-PA2x-PA3x cihazlar korgun tamamen üzerinde durduğu yani üretmiş olmak için üretmediği cihazlar bence,diğer cihazları can sıkıntısından dolayı üretmiş gibi bir ticaret yapısı var ve buda gayet işe yarıyor çünkü adamlar kendine güveniyor bu konuda.Aynı strateji biraz fark ederseniz samsung firmasında da var,Adamlar S2-S3-S4-S5 cihazlarına kaliteyi ve özelliği ön planda tutuyor.Trend plus,lite,Win,Fresh gibi cihazlarıda üretmiş olmak için üretiyor ve bu strateji adı yeter stratejisi ile tutuyor.

Ayrıca bass ve acc seviyelerinden bahsetmedim.Tonlarından bahsettim,Örneğin bir davul tonu Pa800 yada Bk-5 te duymak istediğim gibi alınırken bunu pa600 de dinleyin isterseniz.Yada 2 tane demo açın aynı ritim pa800 ve pa600 cihazda bir dinleyin isterseniz farkı görürseniz demek istediğimi anlarsınız.Ayrıca kimseyi köreltmek amacı yok düşüncelerimde.Sadece kendi fikirlerimi belirtiyorum.Eğer cihazı almış olsa ve sonrasında kötülesek haklısınız ama şu an daha ortada parası ödenipte alınmış bir cihaz yok.

saygılar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Re: Cevap: Re: Cevap: Sx3000-bk-5or-pa600qt Yardım lütfen

PA500 ile PA600 tabiki farklı cihazlar ancak her ikisininde yüzlerce demosunu dinledim.Korg şöyle bir strateji izliyor bence;
PA600=PA60,PA500=PA50 gibi bir strateji.PA80 ise PA800 ün gelişmiş bir klavyesi.O yüzden PA800-Pa900-PA2x-PA3x cihazlar korgun tamamen üzerinde durduğu yani üretmiş olmak için üretmediği cihazlar bence,diğer cihazları can sıkıntısından dolayı üretmiş gibi bir ticaret yapısı var ve buda gayet işe yarıyor çünkü adamlar kendine güveniyor bu konuda.Aynı strateji biraz fark ederseniz samsung firmasında da var,Adamlar S2-S3-S4-S5 cihazlarına kaliteyi ve özelliği ön planda tutuyor.Trend plus,lite,Win,Fresh gibi cihazlarıda üretmiş olmak için üretiyor ve bu strateji adı yeter stratejisi ile tutuyor.

Ayrıca bass ve acc seviyelerinden bahsetmedim.Tonlarından bahsettim,Örneğin bir davul tonu Pa800 yada Bk-5 te duymak istediğim gibi alınırken bunu pa600 de dinleyin isterseniz.Yada 2 tane demo açın aynı ritim pa800 ve pa600 cihazda bir dinleyin isterseniz farkı görürseniz demek istediğimi anlarsınız.Ayrıca kimseyi köreltmek amacı yok düşüncelerimde.Sadece kendi fikirlerimi belirtiyorum.Eğer cihazı almış olsa ve sonrasında kötülesek haklısınız ama şu an daha ortada parası ödenipte alınmış bir cihaz yok.

saygılar..

Sorun ortaya çıktı sanırım :) Siz internetten demo dinleyerek karar veriyorsunuz ben ise bizzat bu iki cihazı kullandığım için yazıyorum.

pa600 le pa800 ramları hariç aynı.şuan 256 ramlı 800 kullanıyorum.6-7 ay kadar 600 kullandım albirini vur ötekine bi farkı yok.alabiliyorsan 800 alamıyorsan 600.başka b alet alma.zararın olur.