• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

sx3000 e pcm nasıl yükleyebilirim

• Konbuyu başlatan armoni
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 5K

armoni

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
20 yıllık yamaha psr6300:)
merhabalar sx3000 e pcm2 yükleyecegim ilk defa kullanıyorum cihazda hd yok mecburen floppy ile yükleyecegim pcm klasörünün içerisinde 32 tane pcm dosyası var 32 mb civarı.

Cevap: sx3000 e pcm nasıl yükleyebilirim

merhabalar sx3000 e pcm2 yükleyecegim ilk defa kullanıyorum cihazda hd yok mecburen floppy ile yükleyecegim pcm klasörünün içerisinde 32 tane pcm dosyası var 32 mb civarı.

sana tavsiyem türkçe kullanma klavuzunu indir sistemnk sitesinden bulabilirsin ve diğer sorularının cevaplarıda bu sitede var kolay gelsin pcm yüklemen için 16 adet flopy disk gerekiyor yanılmıyorsam bu dosyaların herbirini bir diskete atıyorsun ve org sırasıyla disketleri istiyor

ben daha yeni mega setin seslerini yükledim.. 31 disketi tek tek yüklemeniz gerekiyor.. sonra sx3000'in PON, PRG, REG,TOU ve USD uzantılı dosyalarını yüklemeniz lazım. Bu işlem patern'de yer alan user ritimlerinizi silmiyor, sadece user sesler değişiyor. Ama bazı user ritimlerini tam okumama sorunu oluyor.. sanırım ritim kiti uymuyor.. size kolay gelsin..

Mega set derken daha once bahsetmis oldugunuz trabzon mega muzik in setinimi yuklediniz eger oyleyse nasil memnunmusunuz tunel muzik in setleriyle kiyaslarsaniz nasil

Valla bence ugrasma gel aleti or 700 v2 plus ile takas et

Evet o bahsettiğim Mega müzik ses setini yükledim.. 50 TL karşılığında satın aldım... yüklemesi baya bir dert.. 31 disketi tek tek yüklemek gerek.. sonuç; Plus 4'e kıyasla kulağa daha hoş gelen bir kaç ses var... ama eski ritimlerimin bazılarını alet artık tam okumuyor.. değermi buna? tam emin değilim.. 32 değil 31 disket yüklediğimden eminim.. acaba bu sorun olur mu? bilen varsa cevaplarsa sevinirim.. saygılar herkese..

Valla bence ugrasma gel aleti or 700 v2 plus ile takas et

ben or700 ü satıp sx3000 aldım ve bir daha or700 e elimi süreceğimi sanmıyorum:D

arkadaşada hiç tavsiye etmem mersedesten inip şahine binilmez:cool:

ben de OR 700 hem de V2 kullanıyordum.. SX3000 ile takas yaptım.. batı sesleri anlamında fark süper.. ancak saz/bağlama benzeri Türk çalgılar için aynı şeyi söylemek mümkün değil.. bunca eski teknolojisine rağmen, hala SX3000 daha tok ve doyurucu seslere sahip diyorum.. önüne gelen OR 700 al, rahat edersin diyor, kimse ses sorunundan bahsetmiyor.. benim yaşadığım şehirde OR 700'le düğün yapan bir tane piyanist görmedim.. hemen hemen hepsi PA800 kullanıyorlar.. SX3000'e ses ve ritim desteği verilse org tam süper olacak ve 2. el değeri olacak.. herkese saygılar..

sx3000 in tek sorunu türk sesleri yetersizz..

ketron sx3000 gerçekde türkişh deyil arkadaşlar çakma türkiş bir iki uyanık teknisyen veya mühendisin türkişe uyarlaması sx 3000 dünyadaki her millete uyumlu yapılmış bi alet hangi ülkeye satılmışsa kendi kültürel ritimini yazıp kullanıyor zaten global dünya durumkitleri mecut üstünde şuana kadar yapılmış iki türkiş alet var gerçekde birisi roland tr 16 oda zayıf yetersiz ikincisi korgp55 bugüne kadar yapılmış en iyi gerçek türkiş türkiye için yapılmış tek alet p500de iyi fakat yeterli ritim ve set yok üzerinde userlerin çoğu empty boş malesef audya 5şide istanbulda çakma türkiş olarak yapıyollamış ama audya 5 gerçekdende bela afad bi alete benziyor set ritim olmassa tatmin edici olmaz yoksa alet şimdiden sonuç fiyasko

Moderatör tarafında düzenlendi: