• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

teknolojiiiii

roland g600 cü

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
roland g 600
aarkadaslar gecen afta sonu dugun salonunda dugun yapacak bızım tanıdık abı korg i4 u var profesyonel yapıyor bu ısı ama slov rıtmı yokmus benı cagırdı gıttım bende de g 600 var kurduk cıhazları ben profesyonel degılım hobı amaclı calıyorum ama bayagı gelıstırdım kendımı dugune ben g 600 le basladım g 600 benım ıcın cok farklı bır cıhaz ılk cıhazım bır sene once aldım ıyı kotu dugune basladık ve bayagı da ıyı devam edıyordu yanımızda klarnet kemanda var ortam kalabalık yıne bır abı varmıs dugun sahıbının akrabası pa 80 le geldı aletı g600 un ustune kurduk cıkardık i4 u . arkadaslar ben boyle ses gormedım yanımızdakı keman dan daha canlı ve daha guzel bır ses ayrıca daha dolgun altyapılı rıtmler vardı ılk defa canlı gormustum pa 80 ı artık g 600 bı numara demıyorum :)))) her keste bır pa 80 olmalı bu ısı profesyonel yapıyorsanız tabı :)))) sızlere anlatmak ıstedım bu anımı

Cevap: teknolojiiiii

dostum bu konuda yanılıyorsun.. :) ..hiçbir elektronik alet gercek ses vermez ;) ..sonucta elektronik....

valla hocammm bana gore harıka bır alet seslerde dehset ha dogrudur dedıgınız ama cok arıka bır sample sestı

doğrusuna bakarsan, ben bir wk8 görmüştüm, bir bağlamalar var ki, gerçek gibi, nerdeyse gerçek sese yüzde 95 yakın, sonra bir kurzwail gördüm, bir zurna sesi var ki hepten öldüm, sonra ketron gördüm anda da süper bağlama ve başka ses vardı, amma sonuç olarak toplam katma değer olayı, yani hafıza, yeterince intolu ritimler, ne biliyim ritimle birlikte ses performanslar oluşturduğu toplam değer falan filan.

Canlı ensturmanda aletin, efekt pedalın, anfin ayar iyi olacakki iyi ses çıksın. Orgda herşey iyi ayarlandımı bazen gerçek ensturman sesinden daha iyi duyum alınabilir.

dostum bu konuda yanılıyorsun.. :) ..hiçbir elektronik alet gercek ses vermez ;) ..sonucta elektronik....

akustik enstruman fiziksel modelleme diye birşey duymadığını varsayıyorum bu yorumunla.:D..

ses titreşimdir, titreşim sinyal oluşturur sinyallerde çeşitli filtrelerden geçirilerek şekil verilir.işte tüm akustik enstrumanlarında bünyelerinde olan olaylar bunlardır ve de synthesis bilimi bunların analizini yapmıştır halada çalışmalarına devam etmektedir.işte çalma esnasında enstrumanın neresinde ne olaylar oluyor onu gerekli sayıda osilatörlerle enstrumanın öncelikle ürettiği sinyalin ham şeklini üreterekten sonra oluşan olaylarıda bilumum filtrelerle simule ederekten gayette güzel birebir sesi alıyorlar hemde tüm karakteristik davranışlarınıda yapabiliyorlar.aşağıdaki videoyada bir gözatarsanız sanırım dehşete düşebilirsiniz.:D..

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vIlqUm7sJwI]YouTube - ‪Playing violin on my laptop‬‏[/ame]

herkesin düşüncesine eyvallah ama kulaklarımla duydum abi g600'ün saxlarının pa80 deki sample saxları bastırdığını :D g600 deyip geçme bence :D

herkesin düşüncesine eyvallah ama kulaklarımla duydum abi g600'ün saxlarının pa80 deki sample saxları bastırdığını :D g600 deyip geçme bence :D

rolandın ufaktan büyüğe bütün modellerinde sound farkı ortadadır.güçlü ve gürdür roland hertürlü.ama açık sistem bi cihaz çıkaramadı gitti bir türlü.fantom serisi hariç tabi .:D..

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri