• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

telsiz mikrofon kesinti

asrg79

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND VA-7/ROLAND EXR 5
arkadaşlar telsiz mikrofona s-ş gibi harfleri yüksek sesle söylediğimde ya da fazla sesle yüklendiğimde ses kesiliyor.tesisattan desem kablolu mikrofonda aynı şeyi yapmıyor.sebebini bulamadım bir türlü.mikrofon shure sm58.anlayan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Cevap: telsiz mikrofon kesinti

dostum sanırım frekans aralığı ile ilgili bir durum.Çünkü tiz seslere yüksek abandığında kesinti yapıyor.Orjinal mi shure çakma mı?

Sayın asrg79

Mikrofonun normal konuşmada kesme yapmıyorda siz bağırdığınızda yapıyorsa demek ki bağırmamalısınız. Bağırmayasınız diye kullanıyorsunuz zaten mikrofonu. Bu şekilde mikrofon kullanımları hem tesisatta hemde kulakta zararlara neden olur. Tizleri ve orta sesleri biraz kısınız. Gain den yüklenin sese. ...ve bağırmadan normal bir şekilde kullanın.

iyi forumlar

recevırın yani ana kutunun besleme devresinde veya adaptörde bir sorun olabilir pahalı bir üründür kullandığın gerci sık arıza yapma ihtimali yoktur fakat adaptörünün cıkış gücünü bir elektronikçiye okut birde mikrafon içindeki pillerini alkalin durasel ile değiştirerek dene sıradan piller kesinlikle kullanma fotograf makineleri gibidir bu tür cihazlar her hangi bir fotograf makinesine sıradan pil koydugunda cihaz kendini açmaz pahalı ürünlerin bu tip sorunları vardır teknik olarak halledemezsen veya yaptıramaz isen tamir konusunda kargo yardımı ile cihazına bir cözüm bulabilirim istersen sevgi ve saygılarımla...

Sayın asrg79

Mikrofonun normal konuşmada kesme yapmıyorda siz bağırdığınızda yapıyorsa demek ki bağırmamalısınız. Bağırmayasınız diye kullanıyorsunuz zaten mikrofonu. Bu şekilde mikrofon kullanımları hem tesisatta hemde kulakta zararlara neden olur. Tizleri ve orta sesleri biraz kısınız. Gain den yüklenin sese. ...ve bağırmadan normal bir şekilde kullanın.

iyi forumlar

bağırma derken şarkının diklerinden bahsettim:)bu arada mikrofon %90 çakma.işyeri sahibi 250 tl'ye aldığını söylemişti.ilginç olan şey daha önceki telsiz mikrofon da aynı problemi yapıyordu.fakat sadun bey'in söylediği mantıklı.pil yüzünden olabilir.ilgi için teşekkürler.

tesisattanda olur kardeşim anfiyi kontrol et