• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Tempo ses ve Ritim varyasyon konusunda yardım

pc-kopat

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.erdemadali.com
Enst.
Korg Pa700
BK 5 Tempo ses ve Ritim varyasyon konusunda yardım

1 - Bk 5 te tempoyu kilitlemediğim zaman ses değiştirince tempo sese göre hızlanıyor yada yavaşlıyor bunun tek çözümü tempo kilitlemek mi başka çözümü yok mu ?
2 - Ritimler arası geçişte en son hangi varyasyonda kaldıysa yeni ritimde o varyasyonda başlıyor. Bunu değiştirmek mümkün mü bazı ritimleri seçtiğimde introlu yada farklı varyasyonlarda açılmasını istiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Tempo ses ve Ritim varyasyon konusunda yardım

1. sorunun cevabını bilmiyorum,ama mutlaka bir çözümü olduğunu düşünüyorum....

2. soru ise ;bende ritim değişiminde varyasyonun aynı kalması hususunda birkaç kez konu açtım...ama çözülmedi....oysa yeni çağırdığım ritim benim istediğim vary.'dan gelse kullanıcı için büyük kolaylık...ben hala bunun olabileceğini düşünüyorum...ama nasıl yapılacağını açıklayan olmadı ....hatta Zuhal Müziği dahi aradım,ama onlarda çözemediler....umarım konu güncel kalır ve her iki sorunda çözülür...:)

Merhaba arkadaşlar , hemen hemen bütün klavyelerde performans memory özelligi vardır, bk 5 de nasıl olduğunu bilmiyorum hiç bk 5 kullanmadim ama şuan pa 900 de ve bundan önceki or 700 de ve ondan onceki a 1000 de ve ondan da önceki roland e 96 orglarimin hepsinde vardı. Bu ozellikle ilgili eğitim videosu paylasmıştım geçmiş senelerde , bu özellik ritmin hızını, kullanacağınız enstruman sesi , introyu , transposeyi , komayı , vs herşeyi bir tuşa kaydedip bastiginizda gelmesi , müthiş kolaylık , bu özelliği bk 5 türkçe kullanma klavuzunda kesin bulursunuz.

Merhaba arkadaşlar , hemen hemen bütün klavyelerde performans memory özelligi vardır, bk 5 de nasıl olduğunu bilmiyorum hiç bk 5 kullanmadim ama şuan pa 900 de ve bundan önceki or 700 de ve ondan onceki a 1000 de ve ondan da önceki roland e 96 orglarimin hepsinde vardı. Bu ozellikle ilgili eğitim videosu paylasmıştım geçmiş senelerde , bu özellik ritmin hızını, kullanacağınız enstruman sesi , introyu , transposeyi , komayı , vs herşeyi bir tuşa kaydedip bastiginizda gelmesi , müthiş kolaylık , bu özelliği bk 5 türkçe kullanma klavuzunda kesin bulursunuz.

Kılavuza baktım ama bir türlü bulamadım bilen bir arkadaş izah eder inş. program esnasında çalarken sıkıntı oluyor çünkü.