• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

tesisata göre pa800-pa2x ses çıkışını ayarlama

• Konbuyu başlatan ferit
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 12
  • Görülen : 5K

ferit

Paylaşımcı Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha pss55,roland ve korg pa 800
Arkadaşlar alıntıdır..emeği geçen '' besbur '' hocamıza tesekkür ediyorum...!

besbur tarafından yazılan metin:
TESİSATA GÖRE ORG UN SES ÇIKIŞINI AYARLAMA:

Org style play modunda olacak

daha sonra global e basın

ekranda çıkan menüden audio setup a basın

ekranda çıkan menüden en sağdaki master eq seçin

enable kutucuğunu işaretleyin ve alttaki ayarlardan bass tizz mid vs kulağınıza ve tesisata göre ayarlayın.bu ayarları ev içinde yapabilirsiniz.

istediğiniz ayara ulaştıktan sonra sağ üst tırnaktan ayarları global e kaydedin,exit ile çıkıp tekrar style play moduna gelin.hiç bir şey yapmadan bu ayarlaru performans 1 e de kaydetin hepsi bu kadar.saygı ve sevgilerimle,selamlar

Teşekkürler,bunu bizim siteden denyen varmı acaba...

guzel paylasim resimlerle.tesekkurler.

Cevap: tesisata göre pa800-pa2x ses çıkışını ayarlama

sağolasın hocam,saygılar

bence mantiksiz cunku her ritimin vuruslari ayni degil bunu bir tek ritm icn yapabilirsin ya oburkunleri actiinda ne olcak?ve yada mp3 board kullandiinda?senin yaptiin gibi ayar hep ayni kalir ;

bence mantiksiz cunku her ritimin vuruslari ayni degil bunu bir tek ritm icn yapabilirsin ya oburkunleri actiinda ne olcak?ve yada mp3 board kullandiinda?senin yaptiin gibi ayar hep ayni kalir ;

dikkat edersen orada Master EQ diyor.yani ana çıkışta bulunan filtre/eleyici...belirlenen frekansları kısarak yada açarak çıkışta karışıma nasıl müdahil olacağını belirler dinamik değildir ama yinede son derece gerekli ve faydalı bir işlemdir.pa800 de MFX ve Total FX olayı varmı bilmiyorum M3 teki gibi ama şöyle bir yaklaşımdada bulunulabilir.yazılı ritm ve seslere compressor ve limitor efektleri belirlenir gerekli dinamik frekans kontrol ayarları yapılıp kaydedilir böylece setin soundu iyileştirilirken çıkışta duyulan sound' da berraklaşır tane tane...

ben bu konu açılmadan yapmıştım çünki sound sıkıntısı çekmiştim şuan pa1x te bu menu yok fakat o menuye gerekte yok

yardımlarınız için teşekkürler.

ya nasıl mantıksız arkadasım bu ayar aletın cıkıs ayarlarıdır ben de pa 500 tr var ama dun ayarlayıp kullnadım gayette guzel oldu bn ce