• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

The Music Played/DreamSongs

DreamSongs

**Müzik**
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha,Roland,Epiphone Gitar
Bizde Ajda Pekkan Sokak Boştu adıyla söylenmişti bu Matt Monreo'nun şarkısı...Talep gelirse MD bölümüne vokal kısmı çıkarılmış olarak koyabilirim arkadaşlar selamlar...

Hiç niyetim yoktu
Ben maziye
Dönüp seni anıp,düşünmeye
Eski bir şarkının o an birden
Geldiğini duydum penceremden

Koştum birden koştum baktım hemen
Seni aradım hep penceremden
Gözlerimde yaşlar birden coştu

Fakat ne yazık ki sokak boştu

Gözlerim dolaştı bir bir bu yollarda
Aradım seni her köşe başında
Kalbim ağlarken ah ne yazık ki
Belki de sen, sen başka, kollarda

Kapandı pencerem, şarkım sustu
Artık o kalbimde çalıyordu
O eski hislerim tekrar coştu

Fakat ne yazık ki sokak boştu

EDİT: Linki Yeniledim..Tonlamadaki bazı değişikliklerden ötürü

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok güzel olmuş kardeşim-bu midi ve ya ritmse g.1000 le çalmak için yayınlarmısın...tşk ler.....adapzardan g.1000 ci halit hoca

dünyanın en iyi seslerinden matt monroenin unutulmaz eseri....teşekkürler......
.

dreamımsongum:D; çok güzel olmuş yahu eline sağlık...
bunun Turhan Yükseler düzenlemesi hali çok hoştu.Albümü ilk dinlediğimde birinci sözden sonra vurguyla giren basa hayran kalmıştım...
sizin çalışmanız da bana bu tadı yaşattı yeniden.arka plandaki stringsler özellikle ilk girişlerinde harika geliyor.elektro gitar arpejineyse ne demeli bilmem ki...!sax ise on numara...pianolar özenle çalınmış,hatta akoru basıp bir oktav yukarıya vuruş bu şarkının olmazsa olmazlarındayken siz bunu da ihmal etmeyip tam yerine "cuk" oturtmuşsunuz.
sadece 0.55 ile 1.00 arasındaki geçişte bir tuhaflık hissettim armonide.nasıl desem, geçiş havada kalmış biraz...
şaka maka çok güzel çalışmalar ortaya çıkmaya başladı bu sitede...
adınız gibi rüya şarkılar yapmaya başladınız,bize de keyifle dinlemek düşüyor ki bundan hiç şikayetçi değilim:)
teşekkürler

üstadım. çok sevdiğim bu romantik şarkıyı tekrardan bizlere hatırlattığınız için ayrıca çok teşekkür ederim. ellerinize sağlık. şarkının hakkını büyük bir ustaklıkla vermişsiniz. bahadır abimde çok iyi analiz etmiş. herşeyiyle 4-4 lük bir çalışma. hayran kaldım. keyifle dinlemeye devam ediyoruz sizleri. (teşekkür butonum kayıp)

Murat hocam yine döktürmüşsün herşey süper fakat kulağıma takılan birşey var sanki hihat'in volume'ü biraz fazla olmuş gibi geldi bana.

çok güzel olmuş kardeşim-bu midi ve ya ritmse g.1000 le çalmak için yayınlarmısın...tşk ler.....adapzardan g.1000 ci halit hoca
Sayın Halit Hocam bu maalesef audio kayıt eğer MIDI haline getirmek için program varsa bilmiyorum isterseniz sözlerinin çıkarılmış olduğu md haline getirebilirim..

dünyanın en iyi seslerinden matt monroenin unutulmaz eseri....teşekkürler......
.
Teşekkürler Mustafa abim ..

dreamımsongum:D; çok güzel olmuş yahu eline sağlık...
bunun Turhan Yükseler düzenlemesi hali çok hoştu.Albümü ilk dinlediğimde birinci sözden sonra vurguyla giren basa hayran kalmıştım...
sizin çalışmanız da bana bu tadı yaşattı yeniden.arka plandaki stringsler özellikle ilk girişlerinde harika geliyor.elektro gitar arpejineyse ne demeli bilmem ki...!sax ise on numara...pianolar özenle çalınmış,hatta akoru basıp bir oktav yukarıya vuruş bu şarkının olmazsa olmazlarındayken siz bunu da ihmal etmeyip tam yerine "cuk" oturtmuşsunuz.
sadece 0.55 ile 1.00 arasındaki geçişte bir tuhaflık hissettim armonide.nasıl desem, geçiş havada kalmış biraz...
şaka maka çok güzel çalışmalar ortaya çıkmaya başladı bu sitede...
adınız gibi rüya şarkılar yapmaya başladınız,bize de keyifle dinlemek düşüyor ki bundan hiç şikayetçi değilim:)
teşekkürler
Üstadım yorumun için çok teşekkürler..Evet o dediğin zaman dilmindeki geçişte bir sıkıntı var ama teorik olarak doğru yaptığımı düşünsemde demekki bir eksiklik var çözmeye çalışacağım..Güzel düşüncelerin için sağol demekki doğru yolda gidiyoruz..:rolleyes:

üstadım. çok sevdiğim bu romantik şarkıyı tekrardan bizlere hatırlattığınız için ayrıca çok teşekkür ederim. ellerinize sağlık. şarkının hakkını büyük bir ustaklıkla vermişsiniz. bahadır abimde çok iyi analiz etmiş. herşeyiyle 4-4 lük bir çalışma. hayran kaldım. keyifle dinlemeye devam ediyoruz sizleri. (teşekkür butonum kayıp)
Teşekkürler Ali kardeşim sanırım aynı müzik zevkinin kulvarlarında geziniyoruz seninde çalışmaların büyük bir beğeniyle takip edilmekte tarafımdan ;)

Murat hocam yine döktürmüşsün herşey süper fakat kulağıma takılan birşey var sanki hihat'in volume'ü biraz fazla olmuş gibi geldi bana.
Tolga kardeşim çok haklısın..Maalesef Cubase versiyon sıkıntısı yaşıyorum..Projede (.cpr) bir hata oluştumu bazen geri dönüşler yapamıyorum..Daha evvelde benzer sorun yaşamıştım..Dediğin gibi hihat de sorun oluştu sanırım VSTI ve audio karma çalışma yapmaktan kaynaklanıyor sanırım bilmediğim bir yanlışlık yapıyorum..O dediğin sorun ayarlarla ilgili oluşmadı mevcut sorunu ayarlarla oynayarak ancak bu hale getirdim..Daha evvel sorunlu kanalı iptal edip yeniden yazmak .cpr nin kaybedilmesiyle sonuçlanmıştı açıkcası en baştan projeye girişmeyi göze alamadım bu sıralar iş yoğunluğu malumunuz...

Tonlamayı bir kez daha gözden geçirdim..Link yenilendi...Bahadır hocam 59.saniyedeki geçişi bir daha kontrol ettim evrimli-çevrimli :) hertürlü denedim sanırım orda bateri atağıyla ilgili bir durum var...

Yedeğini alsamda .cpr uzantılı projeleri audiomixdown yaptığımda tekrar editleyemiyorum sanırım Murat Eskihoran üstada danışmak gerekecek...

eline sağlık kardesim çok güzel bir çalışma herzamanki gibi, sevgi ile kal kardeim herdaim...