• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakya düğünü nasıl yapılır???

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
Arkadaşlar bir trakya düğünü aldım 2 gün kına gecesi de düğünüde bana ayit ama
9/8 ağır roman ve çiftetelli leri ne akdar trakya çiftellsi varsa hepsi aynı belli bir melodi yok çok sadece belli bir kalıp var ondan sonrası hep taksim
9/8 ler desen gayda hep aynı açış hep taksim böylemi gerçekten???bilmem gerekn birşey varmı? Ve sözlü bir oyun havaları yokmu??

Cevap: Trakya düğünü nasıl yapılır???

trakya yoresıyse rumeli 9/8 bulgarıstan macırları arabaya taş koydum kzılcıklar oldumu ınce gıyerım ınce tarzı romanlar 2/4 lerde zeytın yaglı şınanarı doldurduk mangalı aliş ile zeynep yeşilllim tarzı yapman lazım rumeli olursa 7/8 yapcaksın deryalar guldanıyem kara yusuf istege gıre

benim tavsiyem şıkır şıkır 2/4 lük potporiler yani ekrem gültekin sarkıları iyi gider basarılar..

Çanakkale li olarak hemen anlatayım önce çiftetelli .mutlaka kadifeden kesesini oku.sonra roman.ama arabaya tas koydum tarzı değil.taylan ve sökeli hasret gibi piyanistlerinden YouTube deki parçaları. 2/4 perde ise fasulye kara çalı osman ağa gibi.ama romanlar sağlam olmalı.

trakyalı demek öle sırf roman tarzı oynamaz mıllet alısmıs gaydaya o kadar baska bıse yok macun . bız de trakya dugunu yapıyoruz roman dugunu degıl

Bu arada eksik bir bilgi verdim çanakkale düğünü yani balıkesir çiftetelliesi bol davullu ve klarnet seei istiyolar sadece ağır roman ve çiftetelli var başka bişeyde yok çiftetellielrinde hepsi aynı