• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakya Müzik Ailesi, hangi usb seti kullanıyorsunuz ?

KORGPA MANAGER programı ile setler Pa modelleri ile uyumlu hale getiriliyor.
Nasıl yapıldığı ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz.
Korg bu konuda iyi bir kolaylık sağlamış.
O programda dünyanın parası. Korgun böyle bi programı kullanıcılarına ücretsiz sunmaması, kullanıcıları elinde defter kalemle ritim editlemeye mahkum bırakması da ayrı bi aç gözlülük.

Piyasadan set toplamak zor bir iş heleki pa300 gibi düşük ramli cihazlar için daha bir işkence. Zart kit zurt kit derken hafıza yükseliyor. Adamlar bir drum bir Perkisyon ile on tane ritim yapmışlar içinden beğendiğin üç tane ritim var gitti 10 mb. Drum kitleri editlemeye kalkışsan eq ayarlarıyla birlikte bir haftanı alacak. En sonunda kendi kendime roland e40 kullandığını düşün diyorum elindekilerle yetin. Üç günlük dünyada elinde kağıt kalemle geceleri uykusuz bırakıp ritim editlemek üzücü bir hadise.

Kendim set yaptığım halde diğer kilitli yada kilitsiz set yapan arkadaşların setlerini kullandım. Ritim işi çetrefilli bir iş tam her yöreye hitap edecek tek set maalesef yok. O yüzden insanların piyasa yada kilitli setlerden derleme yapmasını aslında bir noktada iyi buluyorum. Ancak herkes tabiiki bu bilgilere sahip değil bu işin çözümü çok zor. Her nekadar videolar çekip yazıp anlatsak dahi biraz kabiliyet işi bu. Ancak bence en güzel yöntem Esitlemektir. Tek bir seti alt kullanıp diğer setin drumlarını ve perkusyonlarini editlemek hem cihazınızı kasmas hem yer bakımından rahat edersiniz. Yeteri kadar malzeme internet ortamında mevcut sadece yöntemini bilmek ve sabırlı olmak lazım. Ben Tek bir set ile 4 setin ritimlerini hiç o setlerden sound yüklemeden kullanıyorum bu sayede. Bir nevi seti kırmak diye tabir edilen olaya giriyor tabiiki ama elinizdeki cihaz bunu yapabilmenize olanak sağlıyor ise bence yapmakta sakınca yok.
bu yöntemi anlatan birileri var mı

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri