• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Transpose ve ses yerleri ayarı?

• Konbuyu başlatan sss53
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 13
  • Görülen : 10K
Cevap: Transpose ve ses yerleri ayarı?

İlk başta selamlar sevgiler değerli müzisyen arkadaşlarım...Benim bi sorum olacak bilgisi olan varsa burda cvp verebilirmi?
Sorum şu....Korg pa800 de mp3 boartdan müzik çaldırırken bende klawyeden eşlik etmek istiyorum ama bunu bir türlü çözemedim...Transpoze yapıyorum bu sefer de mp3 de transpoze oluyor...klawyeyle mp3 müziğin sesleri uymuyor...sadece klawyeyi transpoze etmek istiyorum...Bunu nasıl yapabilirim bilgisi olan varsa burdan bi zahmet yazsın...şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar...

Kimse yokmu bu sitede arkadaşlar. yukarda bi soru sordum kimseden ses yok bilen yokmu...
Korg pa800 de mp3 borddan müzik çaldırırken bende klawyeden eşlik etmek istiyorum ama sesler tutmuyor...Transpoz yapıyorum mp3 de transpoz oluyo..Mp3 trnspoz olmadan sadece klawye nasıl transpoz olur. Yok sa böle bişey varmı yokmu bi arkadş bilen arkadş yokmu hiç...

Kimse yokmu bu sitede arkadaşlar. yukarda bi soru sordum kimseden ses yok bilen yokmu...��
Korg pa800 de mp3 borddan müzik çaldırırken bende klawyeden eşlik etmek istiyorum ama sesler tutmuyor...Transpoz yapıyorum mp3 de transpoz oluyo..Mp3 trnspoz olmadan sadece klawye nasıl transpoz olur. Yok sa böle bişey varmı yokmu bi arkadş bilen arkadş yokmu hiç...

mp3 nota çalındığı gibi olur.. mesala fa#... sen mi üzerinden çalacaksın o fa# sen mi.. transpoze hiç fayda etmez.. daha bilgililer yazacaktır..
-

Benim bildiğim midi ler transpose oluyor. mp3 ler transposeden etkilenmez. sen mp3 ün karar sesine uymak zorundasın. Transpose ayarlarında song kısmını dahil etmemek lazım zannedersem. Tabi ben yamahaya göre bildiklerimi söyledim. çünkü mp3 transpose programları var bilgisayarda bir iki denemiştim ama iyi netice vermiyor. Yani mp3 ü, misal mi üzeri çalıyorsam bu programlarla mi ye çekip ancak klavyeyle eşitleyebiliyorsun... ama dediğim gibi mp3 ü bozuyor....kolay gelsin.. korgcu arkadaşlar zannedersem daha detaylı bilgi verirler....