• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

TÜM TRAKYAMÜZİK SAKİNLERİ LÜTFEN bURAYA

lost__92

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800-1X -YAMAHA S650-A300V2
yeni bi repertuar programı yapmayı düşünüyorum lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.. daha önce yapılacak vs. vs. denildi ama pek uğraşan olmadı bu konuda...(Kimse üstüne alınmasın :D )

amacım herkesin işine yarayacak bi program geliştirmek.. şarkının adını yazınca şarkı sözleri-ritim ölçüsü-tempo vs. olarak karşımıza gelecek..

Sizden yardım almam gereken konu Düğünlerde çaldığınız parçaları bu konu başlığı altına yazarak temposunu,ritim ölçüsünü yazarak bana ulaştırmanız..

kategori olarak yazarsanız sevinirim..

2-4 oyun havası
k. çayır
iki iki dört eder
elmalı

çiftetelli
kara üzüm
antebin hamamları vs. vs

halay
delilo
caney....

slow parçalar
su misali... vs.

arabesk tarzı
vefasızlar
sensiz ben nefes alamam vs..

bu tür kategoriler içerisinde burada paylaşırsanız sevinirim...

belki dahada ileri giderek şarkı ismi yazdığımızda sazlı sözlü parçanın laptoptan çalmasınıda sağlayabiliriz temiz düğün kayıtları ile...

amacım tüm pianist arkadaşlarımızın işine yarayacak ve güncellenilebilecek bi program yaratmak inş..

Tüm pianist abilerim ve kardeşlerimin yardımlarını bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: TÜM TRAKYAMÜZİK SAKİNLERİ LÜTFEN bURAYA

evt daş banaydı sanırım :D

bi hevesle başladım... ama bi koltukta 2 karpuz taşınmıyo askıya aldım :)

aman abi :) sen işi gücü olan adamsın, önünde kaç tane cihaz var adam etmen gereken :)

biz avaralıktan uğraşıyoruz :) eğer başladıysan devamını ben getireyim eğer istersen

sen yaparsın bu işi .

inş abi .) bakalım yardım eden olacakmı bize

Inan ki az once internette repertuar programi ariyordum yani bu kadarmi uzerine denk gelir. Insallah hayirlisiyla en kisa zamanda bitirirsin.. kolay gelsin.

repertuar programı cok kapsamlı bır ıs yapacak olanlara tavsıyem makam rıtım armonıse gore duzenlemek ornek nıhavente valslerı ayrı hıcaz valslerı ayrı rast olanrı ayrı oyun havaları hıcazlar yavastan hızlıya usaklar yavastan hızlıya gıbı bu sıze sahende pratıklık akıcılık ahenk vede bır butunluk saglarr rast okurken rast gele bırsekılde usak makamına gecmeyın do major rast valslerden calıyorsanız rast devam edın makam degıstırecksenız hıcaza gecmenızdaha mantıklı olur butun bunları yazarken ılla boyle olacak dıye bır kural yok ama bu tur kucuk detaylara dıkkat edersenız sahnenız daha akıcı vede etkıleyıcı olurr

sağolun değerli arkadaşlar.. ilk önce repertuarımızı bi oluşturalım daha sonra bu konulara yer veririz.. siz ellerinizdeki repertuarları buraya yazarak yada fotoğrafını çekerek bana ulaştırın, gerisini ben halledecem en kısa zamanda...

2-4

Çakır Emine
Nar Danesi
Vur Oynasın Tellere
Şinanari
Arpa Buğday
Sigarası Yaldızlı

Bunların temposu 108 veya 109

2-4

Çakır Emine
Nar Danesi
Vur Oynasın Tellere
Şinanari
Arpa Buğday
Sigarası Yaldızlı

Bunların temposu 108 veya 109

hocam tüm repertuarınızı temposu ile paylaşmanızı rica etsem..Belki diğer arkadaşlarda görürlerde paylaşım artar

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 65.4%
  • Kararsızım

Oy: 7 26.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.7%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri