• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Türk Müziği meraklılarına...

• Konbuyu başlatan vecdii
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 13
  • Görülen : 3K
Cevap: Türk Müziği meraklılarına...

çok temiz güzel bir çalışma ellerine sağlık vecdii.

Merhaba arkadaşım.. Çalış tekniğin temiz. Ama kullandığın dizilerin gerçek kürdilihicazkar ve hüzzam dizileri ile alakası yok. Kürdilihicazkar belki idare eder de hüzzam dizisi hiç olmamış.
Türk musikisi makamları ve doğru koma değerleri üzerine daha fazla çalışmalısın.
Önce bu dizilerin nota aralıklarını hatasız öğrenmelisin.
Kolay gelsin. Başaracağına inanıyorum.

Merhaba arkadaşım.. Çalış tekniğin temiz. Ama kullandığın dizilerin gerçek kürdilihicazkar ve hüzzam dizileri ile alakası yok. Kürdilihicazkar belki idare eder de hüzzam dizisi hiç olmamış.
Türk musikisi makamları ve doğru koma değerleri üzerine daha fazla çalışmalısın.
Önce bu dizilerin nota aralıklarını hatasız öğrenmelisin.
Kolay gelsin. Başaracağına inanıyorum.

Merhabalar,
Eleştirilerinize bakılacak olursa, Türk Müziği hakkında eğitimli bir kişisiniz herhalde.
Zira; makam bilgisi, aralık bilgisi hakkında çok iddialı eleştirilerde bulunmuşsunuz.
Müzik eğitiminizi nerede aldığınızı bilmemekle beraber, dinlemek zahmetine katlandığınız eserleri, İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölümünde 1990 mezunu olarak, büyük ustalardan öğrenmiş ve icra etmiş 21 senelik bir müzik öğretmeniyim.
Saygılarımla...

sanat muzik dinlemek ayrı bir zevktir gercekten guzel calısma ben makamdan anlama ama benim icin kulagıma hos gelen her muzik guzeldir :) buda onlardan biri eline saglık ustad

Bu Harika müzik ziyafeti için çok teşekkür ederim sağolunuz...

Elinize emegınıze saglık hocam. Saygılar...

tek kelimeyle cok güzel dinlendirici olmuş A2000 olarak konu başlığına yazmasan gercek ensturman olduguna ınanacaktım ustam eline emeğine sağlık

Çok güzel çalmışsınız elinize sağlık. Ancak bana kanun sesi dışındaki sesler metalik geldi. EMO usb de örneğin yaylı seslerinin doğala yakın olması özellikle istenmemiş gibi. Veya son zamanlarda piyasadaki bazı yaylı seslerine benzetilmiş gibi. Tam anlatamadım ama..:) neyse sağlıkla kalınız..

Çok güzel çalmışsınız elinize sağlık. Ancak bana kanun sesi dışındaki sesler metalik geldi. EMO usb de örneğin yaylı seslerinin doğala yakın olması özellikle istenmemiş gibi. Veya son zamanlarda piyasadaki bazı yaylı seslerine benzetilmiş gibi. Tam anlatamadım ama..:) neyse sağlıkla kalınız..

Sizinle aynı fikirdeyim. Yalnız, burada kullandığım EMO USB'nin seslerinin DSP Effectleri verilmemiş hali. Son güncellemeler ile EMO USB gelişiyor.
Açıkçası, EMO USB ile ben Türk Sanat Müziği'nden daha çok Popüler ve Türk Halk Müziği çalışmalarının daha verimli olacağını düşünüyorum.
Mesela, değindiğiniz kanun sesi, V2 PLUS çipi ile gelen ses.
Bir ara, sadece V2 Plus ve Oryantal Paket ile yapmış olduğum çalışmaları da
yayınlayacağım. Bence, onlar daha bir tabii gibi.

Saygılar...