• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

türkçe pop yapıyoruz.pa 80 için hangi seti önerirsiniz?

benhoca1

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa80
arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.yeni sahip olduğum pa 80'imi donatmak istiyorum.aslında türkçe pop ağırlıklı müzikler yapıyoruz ama THM ve TSM ye de hitap eden karma bir set istiyorum.hangi seti önerirsiniz.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Cevap: türkçe pop yapıyoruz.pa 80 için hangi seti önerirsiniz?

türker ve cevo setlere bir bakın saygılar.....

emo set öneririm...

kesinlikle emo

Emo dostlar emo....Tabi birde iki gün evveli benim yayınladığım Erol board tabanlı paffstar Salih abimizin programladığı set ve backup(Erolboard) yayınladım...Onuda şiddetle tavsiye edebilirim...Saygılarımla

tek tavsiye edebileceğim soundu temiz kart soner karttır ve ayrıca soner kart tabanlı türkü programına da yatkın UGO kart...diğer kartların hepsini denedim cihazlarda çok kofti geliyo düğün işi...ama soner ve ugo kart hem program hem düğün işi.tavsiye ederim ben şu anda ugo kartı kullanıyorum.sound gerçekten temiz.

tek tavsiye edebileceğim soundu temiz kart soner karttır ve ayrıca soner kart tabanlı türkü programına da yatkın UGO kart...diğer kartların hepsini denedim cihazlarda çok kofti geliyo düğün işi...ama soner ve ugo kart hem program hem düğün işi.tavsiye ederim ben şu anda ugo kartı kullanıyorum.sound gerçekten temiz.

cevap veren tüm meslektaşlarıma çooook teşekkkürler.

piyanist477 kardeş sana özel bir teşekkür. Çünkü titiz ve ne aradığını bilen bir arkadaşa benziyosun. yorumundaki setler ilgimi çekti. Hatta ikisini de daha önce hiç duymamıştım.Peki bu setlerin TSM ile arası nasıl? Ayrıca birçok set denemiş biri olarak BABALIK set için ne düşünürsün?

Moderatör tarafında düzenlendi:

turkce pop yapicaksan cuneyt ertac kart ta pop1 pop2 pop3 u dinlede gor introsu bile manyak hatta bittim gozun aydın sarkisinin ritimi ve zehir gibi nin rtimi bunlar iyi dinle mukemmel bas var

cevap veren tüm meslektaşlarıma çooook teşekkkürler.

piyanist477 kardeş sana özel bir teşekkür. Çünkü titiz ve ne aradığını bilen bir arkadaşa benziyosun. yorumundaki setler ilgimi çekti. Hatta ikisini de daha önce hiç duymamıştım.Peki bu setlerin TSM ile arası nasıl? Ayrıca birçok set denemiş biri olarak BABALIK set için ne düşünürsün?

ben şu anda ugo kartı ve kendi yaptığım seti kullanıyorum.kartın içeriğinden bahsedeyim ben sana.bi kart yüklersin ritim var ses yok.bi kart yüklersin ses var ritim yok.ugo kart güzel bi kart.kartın içerisinde 7-8 adet pop ritim, pop oryantel ritim, vahdeler, thm, tsm, 2-4 oyun havası ritimleri ve 9-8 ritimler mevcuttur.tsm olarak şöyle söyleyeyim.9-8 tsm, 3-4 tsm, 6-8 tsm, duble ve sebare ritimleri bulunmaktadır.

ses olarak; yaylılar, kuru saz, düz zurna, yaylı-kanun karışımı, ud, klarnet, üflemeliler, düdük, mey gibi sample seslerin hepsi bulunmaktadır kartta.bu saydığım sesler hepsi sample.orgun kendi sesi değil.

yani kısacası kart her yöreye hitap ediyo.tavsiye ederim yani.babalık seti hiç denemedim o yüzden bi yorum yapamıcam ona.

denediğim kartlar:

cevo-emo
ilko-levo
turkish arab card
cino kart
onur kart
burç kart
bor kart
doğdu kartların tümü
erol olay kart
merdan kordi set
türker kart
soner kart
ugo kart

bu kartların içerisinde en temizi en güzeli ugo kart.zaten ugo ile soner neredeyse aynı.ugoda ses fazlalığı var.sonerde loop fazlalığı var.ben ugo kullanıyorum seçim senin...