• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Türkiye’de müzik öldü! Başımız sağ olsun

RaPoRSuZ

Co Admin
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa3X
Türkiye’de müzik öldü! Başımız sağ olsun

madde 1:
şu anda zaplarkan show tv'de sıkı dostlar adlı "sabah şekeri" kıvamındaki programa rastladım. ve tahmin edin kim konuk? gizem özdilli adlı manken ve YENİ ŞARKICI. türk sanat müziği'nden bir parça söyleme haddini kendinde buldu ve doğal olarak batırdı. kim hangi hakla, nasıl mankenlerin şarkı söylemesine albüm yapmsına izin veriyor? türk müziği bu insanlara mı kaldı?

madde 2:
genelde zaplarken kral tv'ye her uğradığımda farklı bir popçunun klibini görüyorum. Allah'ım ya sinek gibi çoğalıyor bunlar ve artık hepsinin müzik tarzı, altyapısı, giyimi görünüşü bile aynı. bayancan şarkıcılar altlarında mini etek ve üstlerinde boool dekolteli bir "kumaş parçası". çıkanların hepsi solaryumda bronzlaşmış aslında sarışın olmayıp makyaj ve saç boyalarıyla sarışın görünen bayancanlar erkekcan şarkıcılar ise altlarında taşlanmış eskitilmiş kot pantalon üstlerinde cıvcıvlı fosforlu tişört gömlek ceket falan filan. tabii hepsi modaya uygun kesimde ve renk bolluğunda. takıları ise başka bir alem. müzikleri ise (ki müzik demeye dilim varmıyor) bilgisayarda tüm altyapının hazırlanması ve üstüne vokal yapılmasından ibaret!! canlı enstrümandı filan kalmadı hepsi bilgisayar.

madde 3 ve toparlama:
ne olacak bu türkiye'de müzik? (daha doğrusu ne olacak türkiye'nin hali? ama bu konuda daha dar bir alanı müziği sorgulamak istedim) 60, 70lerin türk pop müziğini dinliyorum bazen rast gelince de nerede o zenginlik? her çıkan şarkıcı türk sanat müziği'nden bir şeyler okuyor ve o güzelim övünmemiz gereken, -batı müziği'nde dahi bu incelik bulunmayan- sanat müziği'mizin içine ....yorlar. japonya türk sanat müziği'ne uygun piyano üretiyor (türk müziği'nde her tam ton 9 ara sese bölünür. batı müziği'nde bu 2'dir. yani türk müziği'nde acayip bir zenginlik söz konusu) batı dünyası hafiften sanat müziği'ne uyandı ve tanımaya başladılar ama biz yabancılaşıyoruz! tüm değerlerimiz gibi bunu da yitiriyoruz!

bıktım artık dıp tıs tak tıstan. adam gibi müziğe hasret kaldık be kardeşim!!

Alıntıdır

sadece müzik değil herşey aynı durumda insan nesli çoğalıyor herşey çoğalıyor bol olan şey değersiz olur

bende bunlar senin görüşlerin sandım ,vay be dedim iyi tespitler he dedim,ama meğer alıntıymış :D ama alıntı da olsa çok doğru tespitler,malesef gerçekler bunlar,artık yırtınsak da bu gerçeklerle yaşamaya alışmak gerek,yada tv seyretmemek,internet kullanmamak,radyo dinlememek gerek.Bunlarda olmayacağına ve kalite her geçen gün daha da düşeceğine göre alışmak gerek.50 tl'ye cihazları ve arabasıyla 30 km. uzağa düğüne giden piyanist şantörlerin olduğu memleket de parası olan manken albüm yapmış klip çekmiş çok mu? :D:D

Düğünlerde klavyenin üstünde leptop playback olunca bu bile yetio:))))

Çok basit bir örnek vermek isterim şu anda askerliğini yapan gençlere soruyorum "Abdullah Öcalan kimdir" diye?..Apo yakalandığında 7-8 yaşında olan bu şimdinin askerleri diyorlarki ; "İşte pkk diye bir terörist örgütün lideriymiş".."Başka" diyorum başka söyleyecek şeyleri yok niye çünkü bazı şeyler unutturulmak isteniyor Türk gençliğine...Onlar için Abdullah Öcalan çocuk,bebek,öğretmen katili değil hasbelkader cezaevinde yatan birisi..Müziğe dönersek Nil Karaibrahimgil gibi birisi (ki müziğinden nefret ederim) Neşet Ertaş'ı bilmiyorsa söylenecek fazla söz yok aslında..70'lı yıllarda müzik yapmanın ne olduğunu bilse bazıları o sabah programlarında şarkı söyleme cesaretini bulamazlar,utanırlar..Bence gerçek müziğin ne olduğunu Türk insanımıza anlatacak minimal düzeyde bunu yansıtacak bizleriz..Gittiğimiz ortamlarda Türk Müziğinin nezih örneklerini insanlara sunarak dinleyicide bir kamuoyu oluşturmak çok zor değil aslında...Elimizdeki gücün farkında olmamız lazım..Saygılar...

ZAten studyolarda seslerin detoneleiği kaybeden programlar var....onları kullanıp eşek gibi anırılan seleri düzeltip öyle kaset ve cd.yapıyor bu mankenler....zaten mankenlerin aldıgı para kuaför ve makyaj paralarına yetmezki ne yaptıkları ortada zen namuslusu zengin bir sevgili yada futbolcu bulup masraflarını cektiriyorlar ve öyle gündemde kalıyorlar......

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri