• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

tyros 3 sample sesss yankı yapıyor ???

Djorhan

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Klarnet
arkadaşlar öncelikle selam herkeze. tyros 3 ses attııgımda daha hiç ses efek vermeden sustain efekti açık degil ama açıkmış gibi bir efek yankı yapıyor. bu işlem convert ettikten sonra oluyor bilgisayarda extreme convertte önizlemede aynı şeyi yapıyor nedendir ?

yaptıgım işlemler

awawe programında kmp dosyasını sf2 veya herhangi bir format yapıyorum. extreme converterde dönüştürüyorum. tyros file converterden tyros 3 uvn dosyası yapıyorum bu kadar ama efekli çıkıyor bir türlü çözemedim.

evde netim yok 0507 972 89 59 telefon numarsından yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: tyros 3 sample sesss yankı yapıyor ???

videoda anlatmaya çalıstım sıkıntımı

frden slmlar orhan sesleryuklenisde oyle yuklendiyse voice edit den bakdini bide oyle bak ordan verilmisse efekt ordan sifirlarsin

Sesleri convert ettigin anda Tum Ayarlar sifirlanir Ayarlari Duzeltmen icin USB baglantisi ile PC de Tyros 3 Voice Editore girip gereken ayarlari yapacaksin Bahsettigin olay ELM (element ) e tiklayip sanirim AMP bolumune girdiginde duzeltilir kolay gelsin...
Bu arada o kadar ugrasmana gerek yok awave 10.6 da direct Tyros 3 sesi olarak saklayabilirsin UVN secenegi var ;)

Bu arada Salim Kardesimin Aciklamali videosunu ekleyeyim sana izleyip faydalan Voice Editor un yoksa haber et onu sana yukleyeyim internete indir :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

sagolun hocam evde ugrastım çözdüm. extreme sample editörde sesi seçip patch die bir seçenek var orada sustain amp ayarları var 0 yapınca düzeliyor. ilgi icin teşekkürler. yalnız awave 10.6 nın tam sürümünü bulamadım elinizde varsa paylaşırsanız çok makbule geçer. salim hocanın seyrettim videosunu yararlı oldu. 2. bir soru olustu kafamda drum kit nasıl yapıcam onun formatı farklı uvd olması lazım. bu arada tyros 3 ü arkadasdan ödünc aldım ugrasmak için. alet harika acayip bir sound var alette heleki batılarda gitar sax bütün sesler on numara 5500 lirayı hak ediyor ama klavyeyi harcıyorlar işte. hiç hafıza skntım yok 1 gb ram var yüklerken mb lara bile bakmıyorum nasıl olsa yer çok =)

frden slmlar sende sagol orhan tyros ayri bir dunya kaliyr olunca yamaha gerisi yalan

Buyur kardesim UVD konusunda Awave secenegi olmasina ragmen bende sorun yasiyorum ve bir cozum bulamadim T4 den cevirdigimde yada kendim dizip sakladigim anda Sample Rate ler 44100 den 2000-3000 lere dusuyor seslerin sureleri uzayip agir cekim gibi boguk cikiyor bak birazda sen ugras cozum bulursan kesin bana bildir lutfen cunku kafayi yemek uzereyim :D

eyw ilker abi büyüksün bir sorum daha olacak hep aklıma birşeyler geliyor. voice editörde bu arabesk zurnada sesi çekmek istedim transpose diye birşey yok çekemiyoruz galiba yamahada. solda bir tavır var bunu transpose 6 da ike yapıyor degiştirdigimde örnek olarak transposeyi 7 ye çektigimde solden la ya gidiyor tavır

emin degilim ama awave de ayri ayri hazirlaman gerek mesela La zurna ,sol zurna seklinde o sekil kaydedip saklayarak olur yoksa voice editor adi ustunde hazir sese ayar vermek icin :)

Moderatör tarafında düzenlendi: