• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Tyros 5 ariyorum

savselsem

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Tyros 5
Selam

Temiz kullanılmış ,yıpranmamış, mümkünse ev cihazı Istanbul ici ( gelip bakıp deneme imkanı olan) Tyros 5 arıyorum ..

Ayrıca elimde yamaha S950 Emo usb ev cihazı var takas da yapabilirim.

Selamlar

Savaş Elvan

Son düzenleme:
Tyros 5 alınmıştır . Saygılarımla
Savaş Elvan

Hayırlı olsun. İzlenimlerinizi yazarsınız artık. :)

Teşekkkür ederim sağolun ama peşinen soyleyebilirim ki psr serilerinin çok ilerisinde ..

Tyros 5 e Yamahanın Hs7 monitörünü bağladım
Duyduğum seslere inanamadim gerçektende üst seviye gerçekliktir sesler.... ve psr serileriyle kesinlikle kıyaslanamayacak ustunlukte oldugunu söyleyebilirim

Yıllar önce Ferdesu hanımeefendi TYROS5 fabrikasyon klarnet seslerinin ne kadar gerçekçi olduğundan bahsetmişti, gerçekten katılıyorum
üflemeli enstrumanlar, yaylılar viola, gitarlar sanki gerçek enstruman gibi. Ama önemli not bu cihazı mutlaka çok iyi ses sistemi veya kaliteli monitörle kullanmak lazım .

Altyapı ve ritmler çok gerçekçi, seslerde birçok farklı katman var, değişik tuşlarda ve tuşa basma gücüne göre tüm nüanslar duyulabiliyor, bu arada cihazı sadece kullandığım önceki yamaha modelleriyle kıyaslamış oluyorum..

Cihazın digital-out'u olsaydı ve sinyali digital-out'dan üst düzey bir konvertöre yollayabilseydiniz çok daha iyi bir sound alırdınız. Ama Yamaha maalesef arranger keyboard'larına digital-out koymuyor.

Teşekkkür ederim sağolun ama peşinen soyleyebilirim ki psr serilerinin çok ilerisinde ..
Hocam selamlar, ikisinide kullandiginiza gore gorus ve onerileriniz benim icin cok onemli . Tyros % veya A5000 deyince bir cok kimse A5000 tabiki diyor ama Tyros 5 gene benim tercihim , sizce ? Tesekkurler.