• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Windows 7 Donma Programına Kesin Çözüm

TEKİNOĞLU

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Bağlama, Pa-80 ve Or-700 TR V1
Windows 7 kullanan arkadaşlardaki en büyük sorunlardan biri donma problemi ve nedeni microsoft tarafından bulundu.Sorun anakarttaki USB yuvaları ve çözümü için microsoft yama hazırladı.

Bilgisayar'a USB yolu ile baglamis oldugumuz Hardware'ler bilgisayarimizin donmasina yol aciyordu. USB Hub cikislarina ister USB Stick takalim, ister Drucker (Yazici), ister externe Festplatte (HDD) ve ya isterse USB DVD Laufwerk. Bunlarin hepsi ve USB üzeri bagladigimiz bir cok alet daha bu soruna yol aciyordu...

Sorun hangi Sistemlerde meydana geliyor?

• Windows 7 64-Bit
• en az 4GB Ram
• NVIDIA USB Enhanced Host Controller Interface (EHCI)'dan Chipsatz

Yukarıdaki adresten girerek 32 bit yada 64 bit versiyonunu indirebilirsiniz.

yaklaşık 3 aydır windows 7 kullanıyorum hiç böyle bir donma problemi ile karşılaşmadım ama çok ilginç :)
ihtiyacı olanlar indirebilir... paylaşım için teşekkür ederiz ...
saygılar

Leptap kullan da gör donmayı :D benim adeta imanım gevredi wllahi hala tam olarak işi çözemedim dersem inan USB girişlerinden çok etkileniyor ve sık sık donuyor Masaüstü bilgisayarlarda pek bu sorunlar olmaya bilir ama leptap için başlı başına bir problemdir. Saygılarımla,

4 aydır fln windows 7 kullanıyorum sistem özelliklerim çok iyi hiç donma yaşamadım ayrıca masaüstü bilgisayar...

Muzaffer abi bende laptop kullanıyorum :)

Nuri kardeş ben İnternete yani Modem'e bile USB girişli kablo ile bağlanıyorum mausum da USB girişli bu nedenle donma problemlerim var senin yabani dilin iyi olmalı sen şu çözüm yeniliklerini bana bulup indirirsen işlem tamdır. Saygılarımla,

bende win 7 kullanıyorum ama donma problemim yok masaüstü pc kullanıyorum işlemci
e8400 2 gb rem 250 gb hd 512 ekran kartı

Ben de yaklaşı üç aydır Dizüstü bilgisayarımda kullanıyorum ama hiç öyle bir sorun yaşamadım. Belki de donanımlara göre değişebiliyordur. Zaten verdiğiniz bilgide de NVIDIA chipset' li bilgisayarlarda bu sorun olduğundan bahsediliyor. Yani kullandığınız anakartın chipset' i NVIDIA İSE bu sorun olabilir demekki. Yinede güzel bir bilgi. Paylaşım için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet yokmu işi çözen :) Benim bilgisayar donmuyor diyenler için tekrar söylüyorum USB girişli bağlantılar veya aparatlar kullanmıyor iseniz evet donmaz ama kullanıyor iseniz işte o zaman benim dilimden anlar ve ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. Bu iş için çözüm olarak bir tane exce dosyası var onun hangisi olduğunu bulup kuramadım onu yapabilirsem işlem tamamdır. İlgilenen olursa elbette ki çok sevinirim. Saygılarımla,