• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Wk 6 akor kayması

• Konbuyu başlatan volkan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 2K
Cevap: Wk 6 akor kayması

akor kayması derken neyi kasdediyorsun anlamadımki her ritmde mi yapıyor midilerdemi yapıyor açıklarsan yardım cı olmaya çalışırız

Klavyenin sol tarafındaki bastığım akorlarla sağ taraftaki sesler tutumuyor. Orgun edit kısmında track butonuna basıp trapspoze kısmını sıfırlıyorum. Orgu açıp kapatınca aynı sorun devam ediyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Orgun bati ritmlerindede olay aynimi orgu acarken tempo tuşu nu hızlı hızlı cevir geken secenege enter tusuna bas ayarlar normale doner egee ritmleri sen yapıyorsanız karar sesi olarak do piano do dan kayit yapmalisin yoksa akorlar oturmaz boyle bir durum varsa dedigim gibi ama batilarda birsey yoksa ritmlerin yazilmainda hata vardir

orgu yeni aldığım için üzerinde user sesler yok. Bahsettiğim olay orgun üzerindeki batı seslerinde oluyor zaten. Seslerdeki bu kaymayı bir çok enstruman sesinde denedim emin olmak için. Özellikle nefesliler de ( Saksafon, Trompet vs) ses tutmaması bariz belli oluyor.Ayrıca fabrika ayarlarına döndürmeyi defalarca yaptım.

Arkadaşlar org benim ana enstrumanım değil o yüzden yaşadığım sıkıntıları sizlerin yardımıyla çözmeye çalışıyorum, kusuruma bakmayın.