• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

XD9 Ketron Klavye Tanitimi

Cevap: XD9 Ketron Klavye Tanitimi

daha iyide olabilir heleki uste bir arkadaş pa800den de daha kaliteli demiş şaşırdım valla :)

sitesini inceleyince xd9 un bir de tr versiyonu olduğunu gördüm. piyasadakiler hangindendir? arada fark var mıdır?

Merhaba;

Xd9 un Fonksiyon tuşları (F1, F2, F3 vs..) 3. fonksiyonlar (yazıları yeşil olanlar) nasıl kullanılıyor. Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim.

yeğenim ben mehmet amcan bendede ketron var şöyle x9plus live turkish release 2.1A YAZIYOR VE 72 tane ritmvar üzerinde bu orgu kendi türk ritimleri yokmu eğer sizde şöyle güzel ritm ve sesler var ise yayınlarsanız ve beni aydınlatırsanız sevinirim.teşekkürler..NOT .eğer düşünen var ise ketronumu korg tr55 veya korg pa60 ile kafa ,kafaya yani- alacak verecek-olmadan takas etmek istiyorum orgumu ben sıfır almıştım.ama korg daha çok hoşuma gidiyor da on dan .cep.05354683279dan düşünenler arayabilir orgum çok temizdir..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhaba;

Xd9 un Fonksiyon tuşları (F1, F2, F3 vs..) 3. fonksiyonlar (yazıları yeşil olanlar) nasıl kullanılıyor. Bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim.

o tuşlar değişik şeylerde değişik şekil alıyor görevi.örneğin ritim çalarken ritimler ekranda çıkıyor ya o tuşların karşısına hangi ritim denk gelirse ona basarsan o çalıyor. bide ayarlara falan girmek içinde kullanılıyor.şu an evde değilim işyerindeyim ama eve gidince sana resimlerini veya videosunu çekerek anlatacağım daha kolay olur yoksa böyle anlatması zor . O tuşların çok geniş görevleri var .

Moderatör tarafında düzenlendi:

o tuşlar değişik şeylerde değişik şekil alıyor görevi.örneğin ritim çalarken ritimler ekranda çıkıyor ya o tuşların karşısına hangi ritim denk gelirse ona basarsan o çalıyor. bide ayarlara falan girmek içinde kullanılıyor.şu an evde değilim işyerindeyim ama eve gidince sana resimlerini veya videosunu çekerek anlatacağım daha kolay olur yoksa böyle anlatması zor . O tuşların çok geniş görevleri var .

1.fonksiyon; ekrandan seçim yapmak, 2.fonksiyon; ana ekrandayken düğmelerin yanında yazan fonksiyonlar örn:voice edit, program edit. benim sorum 3. fonksiyon yani düğmelerin iç kısmında yazan (jukebox, lead vs.) fonksiyonların nasıl kullanıldığı. Jukebox sanırım şarkı sıralama ile alakalı, emin değilim. Diğer fonksiyonlarda ya ikinci bir tuşun yardımı ile (ikisi aynı anda basılarak) yada farklı bir ekrandayken kullanılıyor olmalı. Bunu sormuştum. Yani diğerlerini anlatmana gerek yok, boşuna uğraşma, sadece 3. fonksiyonları anlatırsan sevinirim.
Teşekkürler alakana.

sen or 700 kullanmamışsın heralde dostum, ketron xd9 kullanırken bundan daha kaliteli sound olamaz diyordum ancak or 700 de gördüm ki çok daha net ve yumuşak sound var, accomapıalar pırıl pırıl xd9 gibi birbirine girmiyo, ama arabic sesler açısından tartışmasız ketron