• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

xd9'umu satmayı düşünüyorum

• Konbuyu başlatan rafael
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 1K

rafael

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
xd9
Arkadaşlar elimde bir xd9 plus3 var. Yalnız cihazımın bazı arızalı noktaları var. Ortalama kaç liraya bırakabilirim bilmiyorum. Müsait olmadığım icin resim atamıyorum kusura bakmayın. Bir ara resimde atıcam inşallah. Bu arada cihaza masraf yapmak istemiyorum direk elden cıkarmak istiyorum. Cihazın arızaları şunlar... Çalma tuslarından 2 3 tanesi arızalı yani biri basmıyor diğeri sesi cok sert cıkarıyor. Fill 2 atak tusu basmıyor. Exıt ve drum düğmeleri gibi yine bazı butonları zor basıyor. Ve floppy disk bozuk. Ha birde almadan öncede zaten var olan hoparlörlerin birinde ızgaranın bir köşesinde ufak bir cöküntü gibi birsey var. Yalnız cihazın dışardan temiz görüntüsü var. Arızalar yalnızca teknik problemler. Sizce bu aleti direk olarak kaca bırakabilirim? Bayiilere bırakmak sizce daha mantıklı olurmu?

Cevap: xd9'umu satmayı düşünüyorum

müzik marketler cihazına ölü para verirler.bence bakımını yaptır(buton temizliği,tuş lastiği en fazla 100 lira tutar)1200-1300 e satabilirsin

Cihazın piyasası ortalama neyse söylediğin arızalara göre 250 TL aşağı bırakman uygun olur. Tabi alacak kişi o arızaları yaptırmakla uğraşacak, cazip olması için 100-150 TL de öyle bırakman lazım. Cihazın piyasası 1300-1400 ama 1000 TL ye de 2-3 adet ilan var. Bayiye verirsen zaten oldukça düşük sayar.

Dostum saydığın problem 50 Tl gibi cuzi rakamlara hal olunabilecek problemlerdir bu kadar takmana gerek yok...
Ayıca bu arızaları onarmadan elden satmak doğru değildir,illede satacağım diyorsan org'unun fiyatı yarı yarıya düşer hele bayiye satacaksan