• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamaha 1000 sorun

umitbaba

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa2x_ce_usb
yamaha a1000aldim ses cikmiyor aletten normal kulakliktan ses alabiliyorum yamahalarda korglarda oldugu gibi aletin ustunden sesini kapatan bir fonksiyon varmi a1000 kullanan arkadaslardan yardimini bekliyorum...

YANLİS ADAPTOR ALETİN SES CİKİSİNİ KESİYOR A1000LERDE.....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: yamaha 1000 sorun

yokmu bilen kimse....

hayır kardeş öyle bi fonksion yok a 1000 de amfisi patlamışsa eğer böyle bir sorun olabilir alete baktırmalısın kolay gelsin....

dediğiniz olay a1000de yok hocam. pa800de şu an mevcut. yamahanın hiçbir serisinde yok o özellik bildiğim kadarıyla ...

çıkışlarında bir problem olabilir.
Birde komik ama gerçek bir durumdan bahsedeyim. Tecrübelisindir mutlaka ama bir arkadaşın durumunu anlatayım.
Kulaklıkların jakı küçük ya, klavyedeki kulaklık girişi de büyük jak için...
Bu durumda ara adaptörle (jakı büyültücü) bağlamak lazım kulaklığı klavyeye...

Birde genelde bu adaptörlerin dandikleri biraz genişleme yapar(içindeki mekanizması). Kulaklığın jakı bu adaptöre kolay girer kolay bir şekilde çıkar.
Şimdi tut sen klavyenin kulaklığını çıkar, kulaklığın jakı çıksın, ama adaptör klavyede kalsın... :)

Bu durumda tabi klavye hala kulaklık takılı gibi ses dışarıya vermez... :)
Büyük bir telaşla beni aradı... Ya hocam klavyeden ses gelmiyor... bir bak ne olur!...
Akşam akşam gittim yanına ilk ben de anlamadım durumu. Sonradan kulaklığı takınca ses var ama kulaklığı çıkarınca ses yok deyince ver bakalım kulaklığı bir takalım dedim... :)
bir baktım ki jak büyültücü adaptör yuvada takılı kalmış... :)
Gülmekten yerlere yattık. (Gerçi bu vesile ile hoş bir akşam muhabbeti geçirdik, bi de çay içtik)

Vel hasıl sizin durum böyle değildir mutlaka. Amma buna benzer basit bir durum da olabilir.

Sağını solunu yoklayın :) :) :)

İnşAllah kolay halledilebilen bir durumdur ve halledersiniz...

alet sorunlu sanirim....