• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha A1000 varyasyona midi olarak birkaç parça kaydetmem lazım...!!!

pynst.onur

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
org, zurna
Arkadaşlar Yamaha A1000 klavyenin varyasyonlarına midi olarak bir kaç parça yazmam lazım, acil, nasıl yapıldığını bilen arkadaşlar yardım lütfen...!!!

Cevap: Yamaha A1000 varyasyona midi olarak birkaç parça kaydetmem lazım...!!!

ritm yazmaktan bahsediyorsun sanırım introlu olarak style creator kısmına gir ve yaz.

Yok şefim mesela kasap yazacağım ama kasabı kayıt edeceğim midi olarak, hani nasıl damat halayı intro olarak kaydediliyor, onun gibi bir şey 4 varyasyona kasap havası mesela. Birine düz kasap birine şenola... vb

sen introlara 4 ayrı intro varyasyonlarını doldurmak istiyorsun anladığım kadarıyla...anlatımında ufak yanlışlar var bu yüzden derdini anlatmakta zorluk çekiyorsun ve bizde anlamakta zorluk çekiyoruz.

1.rimler başlarken başta çalan kısma intro denir ve midi kısmıyla hiç bir ilgisi yoktur.
2.eğer ritmleri açıp ben midi yazmak istiyorum dersen bu midi yazmak istediğin anlamına gelir.
sen hangisini soruyorsun çözemedim midi diyorsun intro diyorsun hangisini yaz
maktan bahsediyorsun anlamadım ama heralde 1.kısımdan bahsediyorsun ritm yazmaktan ritmlerin 4 introsunada ayrı kasap girişleri yapmakatan bahsediyorsun sanırım.

konuya göz at a 1000 tr ile or 700 tuşları vemenüleri hemen hemen aynıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Öncelikle ilgilendiğin için saol şefim, ben varyasyona direkt olarak parçayı yazmaktan bahsediyorum, yani ritmi açtım örn. 2/4 ritim çalıyor varyasyon 1'e bastım kasap 2'ye bastım şenola gibi... yani varyasyon tuşlarında parçanın kendisi olması lazım...

tamam sadece rtim yazmaya girip mezureleri uzun tutup ritmi yazacaksın üzerine çalacaksın ve herhangi bi kanala kaydedeceksin. bu verdiğim linkteki videoda mevcut.

Saol şefim büyük bir ihtimal çözdüm..