• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha A2000 de DEM nasıl verebilirim ?

cekeyboard

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yamaha a2000, keman, bağlama
Merhaba.

Arkadaşlar, Yamaha A2000 'i öğrenmeye çalışıyorum. Kullanım kılavuzunda da forumda da bulamadım bi türlü. DEM vermek istiyorum, bunu nasıl yapabilirim ? (Korg PA55/80 vb. serisinde kolay oluyordu, örnek amaçlı söylüyorum bunu). Yamaha'da nasıl yapıyoruz beceremedim bi türlü.

Cevap: Yamaha A2000 de DEM nasıl verebilirim ?

Cihaz üzerinde PART SELECT den LEFT ve LEFT HOLD aktif yapıp yine ekrandan H tuşu ile dem sesini seçiyoruz.

Cihaz üzerinde PART SELECT den LEFT ve LEFT HOLD aktif yapıp yine ekrandan H tuşu ile dem sesini seçiyoruz.

Hocam teşekkürler fakat bir kaç saniye uzuyor ses. Sürekli durmadan devam etmesi için ne yapabilirim? (Klavyeden dem açıp bağlama / keman ile çalışmak için sürekli uzayan dem gerekiyor :) )

Hocam teşekkürler fakat bir kaç saniye uzuyor ses. Sürekli durmadan devam etmesi için ne yapabilirim? (Klavyeden dem açıp bağlama / keman ile çalışmak için sürekli uzayan dem gerekiyor :) )
LEFT HOLD tuşunu aktif yapın ses sürekli olur.

Teşekkürler oldu. Daha öğreneceğim cok sey var sanirim. Korg pa55tr den geçen biriyim, biraz farkli geldi yamaha. Peki dem olarak istedigimiz bir sesi (örneğin yaylilar) nasil verebiliriz ?

Aynı yine H tuşu ile istediğin sesi atayabilirsiniz