• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha A2000 ile ilgili bir soru

begovic_TR

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland SH201,KORGPA800v2,Yamaha A3
Arkadaşlar Yamaha A2000 üzerindeki user style'ları edit edip tekrar nasıl kaydedebiliriz?

Cevap: Yamaha A2000 ile ilgili bir soru

1.yol)
digital style recorda gir.orada edit işlemlerini yap.sonra save bas ya ritmin üzerine ya da başka isim verip kaydet.
2.yol)
Normal ana ekranda ike mixing consulda ritm ile ilgili işlemleri yap.mesela drum kit değiştirme,altyapıdaki sesleri değiştirme,efect verme falan..yaptıktan sonra tekrar digital style record sayfasına gir ve sonra exit tuşuna bas.sana save edeyimmi diye sorar kaydet.böylellikle ana sayfadaki bile ritm ile ilgili değişiklikler yapıp kaydedebilirsin.

Üstad çok teşekkür ederim,birde daha önemli bir nokta var onu sormak istiyorum.Bir style dan diğerine geçerken BPM sabit kalıyor,buda düğünde sıkıntı.Bunu nasıl engelleyebilirim?Yani 2-4 çalıyorum diyelim 116 bpm de,hiç ritm kesmeden çiftetelliye geçmek istediğimde çiftetelli style bpm hızı kaydedilen 90 ise oradan başlasın,benimki 2-4 ün bpm i olan 116 dan devam ediyor hemen :(

o zman rgt dosyasına mesela çiftetelli ritmini kaydet vede beğendiğin sesleri ile birlikte.sonra memory tuşuna bas ekranda temponun başındaki kutucuğu işaretle öyle kaydet.2-4 leri 9-8 leri vs.hepsini böyle kaydet rgt dosyasına.oradan çağır.bu arada mesela 1 e kaydettiğin 2/4 çalarken 2.rgt dosyasındaki çiftetelli ritmini çalarken freeze tuşu açık olmasın çünkü orada eğer kutucuk doluysa tempo kilitlenir.böylece nasıl kaydedersen öyle çalarsın.diğer konu direct access+acc tuşlarına aynı anda bas çıkan style ekranında tempo kısmı vardır.orada hold işaretli ise tempo kilitli olur.onu kaldır.eğer sahnede ritm geçişinde hızlı veya yavaş tempo olayı başına gelirse tempo düğmelerine aynı anda bas, tempo ritmin orjinal temposuna gelir.

çok sağolun dostlar eksik olmayın,hallettim.

Abi bir soruda ben sorayım izinle şimdi a2000 v.2 plus olarak fabrika çıkışlımı.Yoksa özelmi yaptırırmamız grekiyor.Mesela bayiler yazmış sıfır kutusunda v2 diye.Nasıl oluyor merak ettim.Birde plus demek çipli demek değil mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

fabrika çıkışlı değil.Dünyada sadece Can Başar yapar bu çip işlemini.bayiler veya distribütör düz a 2000 lere çip taktırıp öyle satarlar