• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha a2000 v2 plus+emo usb kullananlar baksın...

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
Arkadaşlar ben yeni aldım or 700 v2 plusu verdim a2000 v2 plus emo usb aldım şimdi bunun hakkında biraz konuşmak istiyorum bu konu hakkında sizlerin cevaplarına ihtiyacım var ama lütfen sorularımın numarasına göre cevap verin...

1.emo usb sizce yeterli mi her ritim ve ses olarak eksik mi yoksa yetiyormu veya daha iyi olabilirmiydi?

2.emo usb den başka kullandığınız ritimler nasıl yani burada paylaşabilirmisiniz?

3.emo usb deki en çok kullandığınız ritimler (gangnam roman bütün romanları onla çalarım örnek...)

4.sesler biraz ayarsız gibi onları tek tek ayarlamak lazım sanki ...
şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için...

Cevap: Yamaha a2000 v2 plus+emo usb kullananlar baksın...

yokmu kullanan

tm emo ama neden baska setler olmasın tek o sete baglı kalmak sıkıntı

tek tek ses edıtlemeye kalkma..thm tsm oyun pop roman gıbı baslıklarda regıstrasyon sesler hazırla onları kullan.tavsiye edilir..

emo sesler ıcın soyledıgım ...v2 plus seslerde gerek yok sanırım..

Ben a2000+emo usb kullanıyorum almadan önce plus olanlara baktım gerek olmadığını farkettim ayrıca or700 için yapılan ritimleri sesleri kullanmak istemedim o yüzden çipsiz a2000 aldım bird emo usb .
1-Bence bütün sesler ve ritimler gayet yeterli ve mükemmel tabi bu teknolojinin sonu yok ilerde daha iyisi çıkabilir
2-Ben sadece emo ve batı ritimlerini kullanıyorum
3-Bazı yöresel ritimlerden hiç kullanmadıklarım var diğerlerinin hepsini kullanıyorum.
4-Seslerin ayarı kişiden kişiye değişir hrekez kendi zevkine göre ayarlar kimisi duru sade sesleri sever kimisi bol ekolu reverbli.
NOT:Bana göre bu işin kralı emo diğerleri geriden gelir ve a2000 de yamahanın o güzel soundu batı özellikleri EMO ile birleşince sonuç muhteşem olmuş ben çok çok memnunum kullanırken mest oluyorum o kadar zevkli bir org .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu seslerin ve ritimlerinde bir listesi olsa iyi olurdu

tek paketle olacak şey değil arkadaşlar bir baykal,bir cüneyt,vs. birer paket hazırlasın sürsün piyasaya emodamı iş var baykaldamı diğerindemi ben belki karma tonlar seviyorum millet karma set yapıyor bizler çakılıp kalmışız bir usb ye :)

Bu seslerin ve ritimlerinde bir listesi olsa iyi olurdu

Aynen katılıyorum. Ses listesi ve drum kitlerdeki perküsyon listesi olması lazım. Örneğin insan seslerinde bir düzen bulamadım. Aynı tuştan hıza göre oldukça değişken insan sesleri çıkıyor. Perküsyon kitlerle harika ritimler yazılabilir, bence çok kaliteli; ama çok profesyonel uğraş gerektirir. Bunu birçok kullanıcı yapamaz bence. Enstrümanlarda neden bu kadar çok zurna var anlamadım :). Bence ud hıza göre tremolo kanun ve bağlama sesleri biraz daha fazla olabilirdi. Yaylı sesleri bence sert (sanırım arabesk - Türk piyasa müziğinde trend bu ). Ses listesini emo sitesinde basitçe yayınlayabilirler bence.
:)

"emo usb" ses olarak güzel bir çalışma fakat ritim sıkıntısı var sanırım, bk5 gibi çeşitli türk ritimleri yapılmadı herhalde.. herhalde diyorum a2000 ve emo usb sahibi olmama rağmen registrasyon no mu kaybettiğim için güncelleme indirip dinleyemedim:) zaten kendi ritimlerimi de yazıyorum gerek de duymadım

kitleri güzel iyi tınlıyo, fakat bazı perküsyon seslerinde çoook fazla pan ayarı var!! Benim hoşuma gitmeyen yanı sadece bu:)