• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha A2000 v2 Plus Fabrikasyon Reset hakkında yardim ?

cekeyboard

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yamaha a2000, keman, bağlama
Değerli dostlar merhaba.
Yeni bir Yamaha ve klavye kullanıcısı olarak araniza katildim :)
Çok çok az Korg Pa55tr deneyimim var ve 3 yıldır klavyeden uzaktim, sonunda istediğim PSR A2000 i satın aldım, şükür.

Yamaha PSR-A2000 v2 Plus aldım ikinci el, temiz. Bir kaç sorum olacak, yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

1) Sesler, ritim vb pad ler önceki sahibi tarafından değiştirildiğinden Türk/Batı tüm ritimleri fabrikasyon ayarlarına getirebilir miyim? Yapabiliyorsak, bunu nasıl yapabiliriz?

2) Klavye v2 Plus olduğundan, içinde bildiğinzi gibi DTL elektroniğin yüklediği sesler ritimler mevcut. Yamaha A2000 sistemini tam bilmediğim için yanlış birşey yapmak istemiyorum. Fabrikasyon reset yaptığımda (LCD ekranda görünen Factory Reset hepsi için), v2 Plus özelliğini yitirir mi? (saçma oldu soru biraz, ama bilmiyorum malesef )

3) Aldığımda yanında EMO USB de geldi. Factory Reset yaptığımda, EMO USB taktığımda hata olmaması (sesleri, ritimleri, pad leri vs tanıması için) ekstra birşey yapmama (yükleme / tanıtma vb. şeyler) gerek var mıdır?

Şimdiden çok teşekkürler.

Cevap: Yamaha A2000 v2 Plus Fabrikasyon Reset hakkında yardim ?

v2 plus çiptir aletin içine çakılıdır.reset attıgınızda silinmez.reset yaptıgınızda emo usb içinde bulunan expansion paketini tekrar yüklemeniz gerekebilir.padlar,rgt ler yamaha ayrı olarak yüklenir ister flash bellekten direk okutabilir isterseniz user hafızaya atabilirsiniz.bu durum ritm,pad,rgt için aynıdır.emo usb nin içinde rgt ve pad dosyaları ayrıca vardır.

v2 plus çiptir aletin içine çakılıdır.reset attıgınızda silinmez.reset yaptıgınızda emo usb içinde bulunan expansion paketini tekrar yüklemeniz gerekebilir.padlar,rgt ler yamaha ayrı olarak yüklenir ister flash bellekten direk okutabilir isterseniz user hafızaya atabilirsiniz.bu durum ritm,pad,rgt için aynıdır.emo usb nin içinde rgt ve pad dosyaları ayrıca vardır.

Teşekkürler. Pek detaylı tecrübeye sahip olmadığım için anlamaya çalışıyorum söylediklerinizi. O halde hiç birşey yapmadan önce varsa FULL BACKUP alayım herşeyiyle birlikte. pa55 tr için öyle yapıyordum, tüm konfigürasyon sesler (sonradan editlenmis 3 kanal performans sesler) kitler general vb. ayarlari yedeklerdi. Set yükleme işi gibi. Yamaha A2000 e cok okuyup sormak lazim alismak icin saniyorum :)

Full Backup olayi var mıdır? Yapmam gerekiyor mu varsa da.. Sanırım aldigim kisi 4 5 adet expansion bölümündeki USER bölüme ritim yüklemiş.

Moderatör tarafında düzenlendi:

backup olayı var utlity bölümünde.zaten kullanış or 700 ile aynı.user ritm bölümü sanırım 2 mb idi.buraya 20-30 tane veya daha fazla ritm atabilirsin.ben genellikle ritmleri flastan direk okuturum..en fazla kullandığın ritmleri user kısmına yükleyip kolay erişim olabilir.ayrıca padlar,rgt ler ayrı ayrı yüklendiği için mesela sadece padlari yada rgt leri flas belleğe kopayalarsan zaten yedek almış olursun.çünkü reset attığın zaman zaten çipteki veya exp hafızasındaki samplingler gitmiyor.eğer exp sesler resette giderse hemen emo usb de exp seti yüklersin aynı set gelir.yamahada korg gibi seti komple yükleme gibi durum yok.dediğim gibi pad,style,rgt dosyalarını direk usb den hardiskten okutabilirsin.ayrıca eğer cihazda bir sorun yoksa reset atman gerekmez.

srkn76 hocam, teşekkürler şimdi anladım. Reset atma niyetim, ritimlerdeki varsayilan sesler benden önceki kullanicinin zevkine göre degistirilmis, akorlar kisilmis, bazi sesler ritimlerden çok yüksek, bazilari cok düşük. Malum donanimsal sürgü olmadigindan cok hizli prariklik yok ritim-ses-acc denge ayarlari icin. (kurcaladigim kadariyla dün) Chipli ritimler altindaki sesler de degistirilmis gibi anliyorum, reverbsiz cok metalik sert sesler geliyor. Ufak tefek kendi kulak zevkime göre ince ayarlar gerek diye düşünüyorum. Bunun için reset atip, bati/türk tüm fabrikasyon ayarlarina cevirmek mantiksiz mi olur sizce? Birseyi bilerek yapmak istiyorum, dün klavyeyi satin aldim, şimdi okuya okuya sora sora siz dostlardan ve forumdan öğrenmeye çalışıyorum :) Set ritim wave pad reg vs.. farkli seyler de gördüm ama zamanla öğrenirim umarim onlarida.

Cihazın üzerindeki orjinal ritimler ve sesler değiştirilemez ancak user hafızaya veya usb ye atarak değiştirmiştir siz de bunları kullanmak istemiyorsanız silin gitsin başka bir şey yapmaya gerek yok.
V2 PLUS için tüm güncellemeler bu sitede var indirim kullanın ayrıca EMO içinde yine emo nun sitesinden orjinal tüm güncellemeleri indirebilirsiniz ve sorununuz çözülür.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cihazın üzerindeki orjinal ritimler ve sesler değiştirilemez ancak user hafızaya veya usb ye atarak değiştirmiştir siz de bunları kullanmak istemiyorsanız silin gitsin başka bir şey yapmaya gerek yok.
V2 PLUS için tüm güncellemeler bu sitede var indirim kullanın ayrıca EMO içinde yine emo nun sitesinden orjinal tüm güncellemeleri indirebilirsiniz ve sorununuz çözülür.

Teşekkürler açıklama için :)

Birşey daha soracağım. Aşağıda linki verdiğim konuya da yazdım, oradaki soruyu tekrar edeyim.

"A2000 v2 Plus güncellemerlini yüklemem gerekir mi? İkinci el olarak, sahibi tarafından amatörce fazla kullanılmamış, yeni aldım. Güncelleme gerekir gerekmediğini nasıl anlarız? Bilgi verebilirseniz çok memnun oluruz, teşekkürler."

Link:

Teşekkürler tekrardan yardımınız için