• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha A2000 V2 Plus Nasıl Ayırt Edilir?

• Konbuyu başlatan Rlnd
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 6K

Rlnd

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 700
Selam arkadaşlar galiba şimdilik a2000 de karar kıldım.Ama a2000 in batı versiyonu,v2 plus gibi versiyonları mevcutmuş.Aletin v2 plus olduğu nereden anlaşılır? Nerelere dikkat etmemiz gerekir?

Cevap: Yamaha A2000 V2 Plus Nasıl Ayırt Edilir?

v2 plusda v2 plus ritileri ve sesleri mevcut olur, nostalji slow, sugar gordel ritimleri mesela

v2 plusda v2 plus ritileri ve sesleri mevcut olur, nostalji slow, sugar gordel ritimleri mesela

teşekkür ederim.aleti alırken v2 plus mı almalıyım yoksa daha iyi versiyonları var mıdır bilginiz var mı?

Ya da şöyde desem daha iyi olacak.Orgu fabrika çıkışlı alıp Emo Usb yüklesem bi sorun olur mu?Ek paketlere ihtiyacım olur mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

emo usb kullanmadım esasen içeriği nedir bilmiyorum, çok araştırdım ama bu emo usbnin tam bir içeriğine ulaşamadım, v2 plus çipine sahip or700 kullandım, v2 plus çipi her programı götürebilecek içeriğe sahip, şayet emo usbnin içeriği de sağlamsa v2plus çipi olmasada olur diye düşünüyorum ama olsa da göz çıkarmaz güzel olur yuani :)

emo usb kullanmadım esasen içeriği nedir bilmiyorum, çok araştırdım ama bu emo usbnin tam bir içeriğine ulaşamadım, v2 plus çipine sahip or700 kullandım, v2 plus çipi her programı götürebilecek içeriğe sahip, şayet emo usbnin içeriği de sağlamsa v2plus çipi olmasada olur diye düşünüyorum ama olsa da göz çıkarmaz güzel olur yuani :)

Çip felan biraz sakat gibi geldi bana yani kullanmadım ama bilemeyecem içime sinmedi :) Emo USB nin demolarını dinledim bayıldım diyebilirim çok güzel geldi kulağıma ama denemeden bilemeyiz :) Bu arada ev kullanıcısıyım,düğünlere felan çıkmayacağım.

çip sakat gelmesin Türkiye'de kullanılan binlerce or700 içi sökülüp çip yerleştirilen modeller :) ev kullacısıysanız ve emo hoşunuza gittiyse v2 plus olmasa da olur karar sizin, v2 plus çipi size çeşitlilik kazandırır sadece

çip sakat gelmesin Türkiye'de kullanılan binlerce or700 içi sökülüp çip yerleştirilen modeller :) ev kullacısıysanız ve emo hoşunuza gittiyse v2 plus olmasa da olur karar sizin, v2 plus çipi size çeşitlilik kazandırır sadece

O zaman bir de şu soruyu sorayım :) Emo Usb aldıktan sonra diyelim ki beğenmedim a2000 in içini söktürüp çip taktırabiliyormuyum? Fiyatı yaklaşık olarak ne kadar olur?Bir de Emo ve çipi bir arada kullanabiliyor muyum?

kardeş fazla kafa yorma derim..
a2000 düzünüde alsan çiplisinede alsan emo usb okur..a2000 nin emo suz bi tadını alamazsın..
çipli modelnde zaten or700plus ağırlıklı içerik mevcuttur.çok fark yok....emo usb a2000 hakkını fazlasıyla veriyor...

saygılarımla

emoyu beğendiğini dile getirdin hocam :) al sen emo usbli tadını çıkar gitsin, v2 plus çipi takıyorlardı fakat sınırlıydı sanırım yanlış bilgi vermeyeyim

Merhaba,

PSR A2000 ve PSR A200 v2 Plus iki ayrı modeldir ve 2012 mart ayına kadar bizzat Yamaha tarafından bana yaptırılıyordu.
Sakat diye düşündüğünüz o çipler maalesef Türkiyede 15.000 den fazla aletin içinde var ve günün birinde her alette olacak çünkü USB gibi nazik değil.USB 'nin bir ömrü var ve bozulduğu zaman çaresi yok ama bu modifikasyonlar 2004 yılından beri yapılıyor ve hiç kimse bozmayı başaramadı.(henüz).
Kullanılan Çipler maalesef üstündekilerle aynı olmak zorunda çünkü sistem tarafından çiplerin üretici ve ürün kodları denetleniyor.Yani,
istesem de kötüsünü veya ucuzunu kullanamam.

Özellikler:

1. 146 Plus Türk Ritim (OTS Data ile)
2. 49 Sample ses
3. Yeni Multipadler
4. en az 400 ritim desteği.(v2 ve Plus)
5. Türkçe Menü
6. Istiklal Marşı ve Türk bayrağı eşliğinde.
7. Sayısız Multipad,Registrasyon ve User ses arşivi.

Emo USB çalışması çok güzel ve arkadaşların da dediği gibi bu alet için yeterli ama plus bu çalışmanın bir alternatifi değil.
dediğim gibi ,
bir Modeldir.

Moderatör tarafında düzenlendi: