• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha A300 Tr Midi Kablo ve Ritimler

ethem578

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğim kadarıyla a300 tr de 136. ritim hafızası boş. Midi kablo ile belli sayıda ritim atıp 136. ritim olarak kullanabiliyoruz. Şimdi merak ettiğim kısım midi kablosunu nerden bulacağız. Her midi kablosu olur mu acaba ? Aliexpress de uygun fiyata midi kablolar var ama uyumluluk problemi yaşarım diye endişeleniyorum. Ayrıca V3 çıkmış orgu v3 e çevirmek istiyorum. V3 e çevirince de o 136. hafıza boş kalıp istediğimiz ritimleri atabilecekmiyiz ? Eğer yapamayacaksak kablo ile hiç uğraşmayayım direk ilgili arkadaşa göndereyi orgu.

Cevap: Yamaha A300 Tr Midi Kablo ve Ritimler

Merhabalar,

MIDI kabloları universal olduğu için herhangi bir USB-MIDI kablosu ile bu işlemi yapabilirsiniz. Zaten gittigidiyor gibi sitelerde satılanlar da aliexpress gibi Çin sitelerinden alınıp üstüne kar payı konulup satılıyor.

Cihazın flash hafızasına ritimlerinizi yükleyip dilediğiniz bir tanesini 136. ya atayabiliyorsunuz. Yani cihazın içerisinde sizin mesela 20 adet ritiminiz sürekli duruyor ancak dilediğiniz zaman dilediğiniz ritimi 136'ya alabiliyorsunuz.

v3 meselesine gelince, v3'ü kesinlikle tavsiye ediyorum. Yeni sesler ve ritimler eklendi; cihazın tadı tamamen değişti. Cihazı v3 yaptırmanız ise 136. ritimi atamanızı etkilemez, v3 yaptırıp yine bu fonksiyonu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bende Yamaha A300TR V3 Daha 15 günlük garantili faturalı düşünürsen veririrm..

Merhabalar,

MIDI kabloları universal olduğu için herhangi bir USB-MIDI kablosu ile bu işlemi yapabilirsiniz. Zaten gittigidiyor gibi sitelerde satılanlar da aliexpress gibi Çin sitelerinden alınıp üstüne kar payı konulup satılıyor.

Cihazın flash hafızasına ritimlerinizi yükleyip dilediğiniz bir tanesini 136. ya atayabiliyorsunuz. Yani cihazın içerisinde sizin mesela 20 adet ritiminiz sürekli duruyor ancak dilediğiniz zaman dilediğiniz ritimi 136'ya alabiliyorsunuz.

v3 meselesine gelince, v3'ü kesinlikle tavsiye ediyorum. Yeni sesler ve ritimler eklendi; cihazın tadı tamamen değişti. Cihazı v3 yaptırmanız ise 136. ritimi atamanızı etkilemez, v3 yaptırıp yine bu fonksiyonu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Anladım kardeş. Demek midi kabloları evrensel. Ne bileyim fiyatlar arasında uçuk farklar olunca herhalde değişen birşeyler var dedim. Do-re müzikte de yamaha midi kablosu 200 küsür lira olunca vazgeçmiştim. Aliexspresten 5-8 lira arası bir fiyata alabiliyorum bir tane sipariş vereyim bari. V3 ü de yeni seslerden dolayı istiyorum zaten. Yeni sesler eklendi denince acaba 136. ritim için kullanabildiğimiz hafızayı da mı kullandılar dedim kendi kendime :) V3 çipi için fiyat hakkında bir bilginiz var mı ? Bir de midi kablo geldiğinde a300 tr'ye hangi org için olan ritimleri atabilirim ? Sonuçta hepsi uymaz herhalde :)

Edit: Bu midi kablo a300tr ile sorunsuz çalışır mı acaba ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar ben de a300 v3 serisini aldım. Ritim nasıl yükleniyor acaba? Ya da klavyeden ritim yazılabilir mi? Bilgisi olan paylaşımda bulunursa çok çok sevinirim. Iyi gunler dilerim